Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów

Kolej wprowadza w życie korektę rocznego rozkładu jazdy. Będzie on obowiązywał do 8 czerwca. Wprowadzane zmiany mają zapewnić optymalne kursowanie pociągów podczas licznych modernizacji jakie prowadzone są na liniach kolejowych.

Od niedzieli 10 marca przewoźnicy kolejowi wprowadzają kolejne zmiany w rozkładach jazdy. Tym razem są one dostosowane głównie do prac modernizacyjnych, jakie prowadzą PKP Polskie Linie Kolejowe. Nowy rozkład będzie kontynuacją dotychczasowego, jednak uwzględnia prowadzone prace torowe oraz zamknięcia poszczególnych odcinków linii kolejowych.

Jeżeli chodzi o Polregio zmienione zostaną godziny kursowania pociągów. Dodatkowo z uwagi na wyłączenie niektórych odcinków linii kolejowych, zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Autobusy zamiast pociągów wciąż kursować będą na odcinku Terespol- Chotyłów –Terespol oraz Lublin – Dęblin – Lublin. Dodatkowo od 10 do 28 marca na odcinku Kraśnik – Zaklików- Kraśnik i od 29 marca do 8 kwietnia na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów- Zaklików.

Nie będzie żadnych zmian jeżeli chodzi o kursowanie pociągów PKP Intercity. Z powodu modernizacji linii kolejowej Lublin – Warszawa, pociągi dalekobieżne nadal kursować będą przez Lubartów i Parczew. Utrzymana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza za pociągi regionalne na odcinku Garwolin – Dęblin. Powrót pociągów na trasę Warszawa – Pilawa – Garwolin – Dęblin przez Mińsk Mazowiecki jest planowany w maju.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. markiewicz kiedy pociaci bada norlalnie jezdzily PRKII z czasem sie nie wyrabia

  2. pociagi normalnie beda jezdzic ??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo