Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dwaj mężczyźni polowali na jastrzębie. Wytłumaczą się ze swojej działalności przed sądem (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy polowali na jastrzębie. Wkrótce obaj staną przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lubartowa wspólnie ze strażnikami leśnymi ustalili, że dwóch mieszkańców gminy Michów zajmuje się kłusowaniem na ptactwo objęte ścisłą ochroną gatunkową.

Wczoraj mundurowi odwiedzili mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i najbliższego rejonu gospodarstwa, mundurowi znaleźli 12 sztuk wnyków, klatkę na jastrzębie, a także kij z drutem. Z zebranych materiałów wynika, iż klatka służyła do łapania jastrzębi. W środku klatki za przynętę miały służyć gołębie.

Materiał dowodowy został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Do tej sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 68 i 39 lat. Obaj przyznali się do popełnionych czynów. Od zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie po 600 złotych na poczet przyszłej kary.

Mężczyźni staną wkrótce przed sądem i odpowiedzą za swoje zachowanie. Za kłusownictwo grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwaj mężczyźni polowali na jastrzębie. Wytłumaczą się ze swojej działalności przed sądem (zdjęcia)

(fot. Policja Lubartów)

16 komentarzy

 1. Dać jastrzębiom na porażce tłumoków.

 2. Uff…już myślałem,, że to jacyś glodni uchodźcy…

 3. Chłop żywemu nie przepuści.

  • W tym przypadku zapewne gołębiarz

  • Siostra ma kilkadziesiąt kur na wolnym wybiegu i nie ma dnia, żeby jastrzębie nie rozdarły kilku. Komu się poskarżyć? Pytam? Widziałem jak kogut walczy z jastrzębiem. Kupiłem kilka paczek głośnych petard na Młyńskiej. Działa, ale czy to legalne?

 4. Czemu pokazujecie „sprzęt” do kłusownictwa?

 5. Ja trzymam nielegalne prosiaki w starej szopie,potem je brutalnie zabije i zjem na wielkanoc

 6. Zbrodniarze :DDD

 7. Brawo powinno się tępić nadmiar ptaków drapieżnych . Gdzie mamy kuropatwy gdzie bażanty gdzie dzikie przepiórki niema bo bydło tylko potrafi skamleć że nie wolno że eko a sami plują na swoje matki.

 8. Powinni zostać nagrodzeni a nie ukarani,bo im mniej drapieżnikow tym więcej pożywienia dla nas.

Z kraju

Sport