690 680 960

Duże zainteresowanie Targami Pracy i Edukacji w Rejowcu Fabrycznym

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane w Rejowcu Fabrycznym Targi Pracy i Edukacji. Na wydarzenie licznie przybyła młodzież gimnazjalna oraz osoby bezrobotne.

W czwartek o godzinie 10 w sali konferencyjnej „Starej Kotłowni” w Rejowcu Fabrycznym odbyły się Targi Pracy i Edukacji „Praca – Kariera – Doświadczenie”. Organizatorem targów było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie. Partnerami w targach był Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie i Wojewódzki Urząd Pracy – filia w Chełmie.

Targi skierowane były do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, dla młodzieży poszukującej zatrudnienia w okresie wakacyjnym. Wydarzenie to umożliwiło bezpośrednie spotkanie firm rekrutacyjnych z potencjalnymi pracownikami oraz zapoznanie się z nowościami i trendami na rynku pracy. Celem głównym imprezy było wyrównanie dostępu do rynku pracy osobom niezatrudnionym, zwrócenie uwagi na wsparcie bezrobotnych z różnych środowisk społecznych, jak również przedstawienie możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Z myślą o nich przygotowano propozycję zatrudnienia zarówno w firmach krajowych, jak też za granicą. Swoje oferty przedstawiły Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Chełmie, Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie, Medipe, Promedica 24, AJ JOB Service.

Głównymi odbiorcami targów była młodzież gimnazjalna, dla której przygotowano ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, które kształcą w różnych kierunkach, od artystycznych i leśnych, przez ogólnokształcące, budowlano-geodezyjne i gastronomiczno- hotelarskie. Na targach bardzo licznie uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Rejowca, Rejowca Fabrycznego oraz z Liszna. Swoje oferty zaprezentowały następujące placówki: z Biłgoraja, Chełma, Krasnegostawu, Lublina, Siedliszcza i Świdnika.


(fot. nadesłane)
2016-04-30 14:46:43

3 komentarze

  1. Analny Chłopaczyna

    Ile osób znalazło pracę? żadna.

  2. W sumie to chłopaczyna masz chyba rację. Ja nie wiem po co to jest, chyba aby tylko dla picu.

  3. szkoły się reklamują i agencje pracy tzw. tymczasowej, czyli najniższa krajowa, na śmieciowych umowach w obozie pracy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt