Duchowny miał się znęcać nad uczniami. Kolejne dziecko wśród pokrzywdzonych przez księdza spod Parczewa

Kolejne zarzuty usłyszał ksiądz z małej parafii w powiecie parczewskim. W maju ub. roku wyszło na jaw, że znęcał się nad uczniem. W trakcie śledztwa ustalono, że poszkodowany jest jeszcze jeden chłopiec.

Dobiega końca śledztwo w sprawie 45-letniego duchownego z małej miejscowości w powiecie parczewskim. Ksiądz Dariusz R. w połowie ub. roku usłyszał zarzuty znęcania się nad 12-letnim uczniem szkoły podstawowej, w której uczył religii. Sprawa wyszła na jaw, kiedy rodzina chłopca zwróciła uwagę na jego dziwne zachowanie. Unikał lekcji religii, kiedy musiał iść na zajęcia, bladł i potrafił nawet mdleć.

Jak ustalili śledczy, duchowny miał poniżać ucznia, wyzywać go oraz stosować wobec niego przemoc fizyczną. Jak wynika z akt śledztwa, chłopiec był bity plastikowym przedmiotem po rękach, chwytany za szyję, jak również uderzany otwartą dłonią w twarz. Ksiądz został zatrzymany przez policję, a następnie doprowadzony do prokuratury. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec duchownego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd jednak uznał, że wystarczy dozór policji. Dariusz R. nie wchodził bowiem wcześniej w konflikt z prawem, nie występowały również przesłanki, że może utrudniać śledztwo, czy też w nim mataczyć. Do tego czyny, których miał się dopuścić, nie są zagrożone wysoką karą. Księdzu zakazano jedynie kontaktowania się z pokrzywdzonym, a także prowadzenia zajęć z młodzieżą.

W trakcie prowadzonego śledztwa przesłuchani zostali inni uczniowie szkoły. Wtedy wyszło na jaw, że ksiądz naruszył nietykalność cielesną jeszcze jednego z uczniów. Miał go m.in. uderzyć książką w głowę. W tym przypadku duchowny również nie przyznał się do winy. Niebawem prokuratura zacznie przygotowywać akt oskarżenia w tej sprawie.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Babcie walczące już go bronia,czy nie tym razem?

 2. Za takie przewinienia moze byc tylko jedna kara! Przeniesc na inną parafię. Nie za surowe?

 3. I to jest typowy przedstawiciel tej religii .Jak jego koledzy po fachu w średniowieczu równeiż krzewili wiarę przy użyciu prawdziwie „pokojowych ” metod ,czyli miecza i wymyślnych tortur ,a jak już nic nie pomagało to palili heretyka na stosie .Na szczęscie za 20-30 lat wśród jego „kolegów ” pozostaną tylko prawdziwi kapłani z powolania ,bo eldorado w postaci rzeszy bezmyslnych baranków do „strzyżenia ” mocno sie skurczy

 4. Jest niewinny. Frasyniuka uniewinniono więc i tu czyn jest podobny

 5. Dać go gdzies pod Janów Lubelski. Tam go będą bronić. Tam w ciemnogrodzie będzie jak Bóg. Tam mu niedadza zrobić krzywdy.

  • Tak samo jest w parafii której jest.Nie jest negowane jego zachowanie a to,że rodziny pokrzywdzonych dzieci ośmieliły się oskarżyć księdza.Istny paradoks.Ale czego oczekiwać po pisowskim zagłębiu.

 6. apage satanas !!!

  Księża są świeci !!! Każdy atak na nich to atak bezbożników na kosciół i religię !!! Dzieci sobie to wszystko wymyślają żeby zwrócić na siebie uwagę !!! Jak taki swiety czlowiek mogłby zrobić komuś krzywdę ? Przecież oni nie są zwyklymi ludzmi ,tylko namaszczonymi przez najwyższego przedstawicielami na ziemi i tylko oni wiedzą co jest dla nas dobre

  • zapomniałeś dodać że to same dzieci prowokują świętych mężów do seksu, bo kusza ich i uwodzą. Tak raczył stwierdzić jeden z ich szefów.

 7. Anty PiS wolna Polska

  Tępi ludzie,naiwni na do niebios Rydzyka. Kur….

 8. rece precz od księży

  Ten atak na księzy to dzieło szatana .On opanował umysly ludzi którzy atakują tych świętych powołanych przez najwyższego

 9. Już sie tak nie ekscytujcie agnostycy wszyscy. Jak w każdej profesji czy grupie społecznej tak i wśród księży są ludzie z przypadku i bez powołania. Udowodnić i skazać jeśli jest za co.

 10. Zwykla statystyka .Ksiadz to taki sam zawód jak każdy inny .I jak w każdym zawodzie trafiają sie ludzie którzy się po prostu nie nadają do tego co robią .Akurat w tym zawodzie jest taki problem ze jest ich coraz mniej i ich zwierzchnicy nie przebierają tylko biorą jak leci ,jak taki podpadnie czy okaze się pedofilem ,to się go po cichu przenosi na inną parafię i problem na jakiś czas z glowy.I tak się kręci ten biznes od setek lat ,aż kiedyś przyjdzie taki czas że koscioły będą świecić pustakami i skończą się takie problemy

 11. Murem za Księdzem Darkiem!

 12. Czy ksiądz Darek za murem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)