Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dramatyczna akcja ratunkowa na budowie. Mężczyzna spadł na pręty zbrojeniowe i do wykopu (zdjęcia)

Kilkadziesiąt minut trwała akcja ratunkowa na jednym z placów budowy w Lublinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 14:25 na budowie przy ul. Wrońskiej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały powiadomione o upadku z wysokości. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Jak się okazało, mężczyzna pracował na wysokości trzeciego piętra. Spadł na znajdujące się na dole pręty zbrojeniowe, a następnie do wykopu. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni dotarli do poszkodowanego i zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy, opatrując jednocześnie liczne rany.

Zadaniem strażaków było zaś wydobycie poszkodowanego z wykopu. Na miejsce wezwana została specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Za pomocą lin i specjalnego sprzętu mężczyzna po kilkudziesięciu minutach był już na powierzchni.

Został przetransportowany do szpitala. Z przekazanych nam informacji wynika, że doznał m.in. poważnych urazów nóg i złamań. Policjanci będą teraz ustalać dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. No to inwestor ma prze…… Łącznie z kierownikiem budowy

 2. Skąd tak śmiały osąd sytuacji? Byłeś świadkiem,bo z artykułu w żaden sposób nie wynika kto był winien?

  • Zima to nie najlepszy czas na budowę ale kto liczy się ze zdrowiem pracowników

   • Bo praca na budowie nie jest dla takich siurdaków jak ty…myśle że po pierwszej godzinie płakałbyś ze masz mokro w butach i zmarzniete dłonie.

    • Gosciu – nie każdy jest takim patafianem jak ty że nawet nie potrafi u pracodawcy wywalczyć tego co nakazuje ustawa czyli stroju odpowiedniego do panujących warunków. Dalej sobie pracuj w tych swoich dziurawych butach za najniższą krajową na konto i dorabiaj swojego chlebodawcę marnując swoje zdrowie. Tylko nie strugaj kozaka w internetach jaki to z ciebie twardy gość bo pracujesz jak niewolnik w dziurawych butach.

     • Jak narazie to ty pokazujesz jaki z ciebie pseudokozak i cebulak obrażając. Jeżeli takie masz wyobrażenie o budowie to nie masz zielonego pojęcia i jakakolwiek polemika z toba to strata czasu. Idź odrabiać lekcje dzieciaku…

    • stracisz zdrowie dla pazernego pracodawcy on się dorobi a ty potem będziesz leczył się m.in. za moje pieniądze a on ma nas wszystkich w….

 3. Za starych, dobrych czasów (czyli za wrednej komuny) w zimie nikt nic nie budował tylko robiono prace wewnątrz budynków czyli wykończeniówkę. Teraz zimę traktuje się jak lato a śnieg i mróz jest wielkim zaskoczeniem.

  • Za starych dobrych czasów??? Bo sie tylko piło…

  • Gosciu – nie każdy jest takim patafianem jak ty że nawet nie potrafi u pracodawcy wywalczyć tego co nakazuje ustawa czyli stroju odpowiedniego do panujących warunków. Dalej sobie pracuj w tych swoich dziurawych butach za najniższą krajową na konto i dorabiaj swojego chlebodawcę marnując swoje zdrowie. Tylko nie strugaj kozaka w internetach jaki to z ciebie twardy gość bo pracujesz jak niewolnik w dziurawych butach.

   • Tak ale co porównujesz to inna technologia budowy . A budynek ma jedna kondygnacije a nie 12 wiec ….

 4. Terminy terminy kto to widział żeby w taka pogodę gonić budowę. Życie ludzkie… Niestety…

  • Ech , kasa i kasiora

   A no takie to przestrzeganie przepisów BHP poprzez kierowników budów . Zima , lód na rusztowaniach , a oni ponaglają do roboty bo terminy .

  • nie przesadzajcie z tymi terminami. Porównajcie sobie w jakim czasie pobudowali Kaufland, a ile buduje się ten blok. Tamci z marketu to przy tych z bloku biegali na budowie

   • jedna kondygnacja w porównaniu z dziesięcioma, hala a budynek mieszkalny inne konstrukcje, faktycznie można porównywać

 5. napił się pewno jak to na budowie o tej godzinie bywa i runął w dół , pewno niedługo napiszą że był pod wpływem.

 6. Brawo dla gościa który,w okolicy skrzyżowania WSi na Mełgiewskiej zajechał drogę strażakom,takim ludziom powinno się odbierać prawko

 7. budowa Mak Domu, szkoda pracownika, mam nadzieje,że przeżyje, ale to co się dzieje na budowach to masakra. Pośpiech, brak odpowiedzialności i ciąg na pieniadz. Przykre ale prawdziwe.

 8. Witam wszystkich.
  Osobiście pracuje w Budowlance i powiem szczerze że nie wszystkie wypadki nie dlatego że nie jestem przestrzegane BHP.
  Tylko i wyłącznie dlatego że niektórych sytuacji nie da się przewidzieć. I tutaj wyrzucanie sobie nawzajem krótko mówiąc głupich tekstów jest żenada.
  Na koniec Życze temu majstrowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo