Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dożywocie grozi Ukraińcowi, który chciał zamordować lubelskiego taksówkarza. Do sądu skierowano akt oskarżenia

Niebawem rozpocznie się proces 25-letniego Vasilija N., który odpowie za usiłowanie zabójstwa jednego z lubelskich taksówkarzy. Za współudział, czyli pomoc mężczyźnie, sądzony będzie także 14-latek, który feralnej nocy wraz z nim podróżował taksówką.

Lubelska prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 25-letniego obywatela Ukrainy. Vasili N. ma przedstawione zarzuty usiłowania zabójstwa oraz napadu rabunkowego na jednym z lubelskich taksówkarzy. Sprawcy jednej z lipcowych nocy, około godziny 23:30 wsiedli do taksówki Damel Taxi na ulicy Czechowskiej. Zajęli miejsca na tylnej kanapie i kazali się zawieść na ulicę Lawendową na osiedlu Sławin. Kurs przebiegał spokojnie i po kilku minutach byli na miejscu. Gdy taksówkarz się zatrzymał, jeden z pasażerów wysiadł drugi zaś z zaskoczenia zaatakował kierowcę taksówki nożem.

Usiłował podciąć mu gardło, na szczęście taksówkarz obronił się przed ciosem. Doznał jednak rany ciętej szyi. Wtedy doszło do szarpaniny, w trakcie której sprawca wciąż zadawał ostrym narzędziem kolejne ciosy. Mężczyzna ratując swoje życie nie zdołał zaalarmować dyspozytora, że potrzebuje pomocy. W końcu rannemu 33-latkowi udało się wyrwać i wyskoczył z auta. Biegnąc w kierunku ulicy Zbożowej cały czas wzywał pomocy. To jednak nie zniechęciło sprawców i zaczęli go gonić.

Krzyki usłyszały dwie osoby i ruszyły na pomoc. Wtedy sprawcy uciekli. O wszystkim powiadomiona została policja i pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze przez kilka godzin przeczesywali wszystkie okoliczne ulice w poszukiwaniu sprawców. Z kolei policyjni technicy zbierali pozostawione przez sprawców ślady. Jak się okazało, z auta zginał tablet oraz nawigacja. Pieniądze kierowca miał przy sobie. Mężczyzna z ranami ciętymi i kłutymi trafił do szpitala. Na szczęście rany nie zagrażały jego życiu.

Po kilku godzinach policjanci wytypowali i zatrzymali pierwszego ze sprawców, 14-letniego mieszkańca Lublina. Nie minęło wiele czasu, a funkcjonariusze mieli już dane drugiego ze sprawców, 25-letniego obywatela Ukrainy. Znaleziono go w mieszkaniu jego znajomych, gdzie ukrył się tuż po dokonaniu napadu. Jeszcze w lipcu prokurator przedstawił zarzuty 25-letniemu Ukraińcowi. Decyzją sądu, został on umieszczony w tymczasowym areszcie gdzie przebywa do chwili obecnej.

Z kolei 14-latek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Nim, za współudział w przestępstwie zajmie się sąd dla nieletnich. Vasili N. resztę życia może spędzić w więzieniu.

(fot. policja)
2016-12-31 14:21:05

Autor: redakcja

15 komentarzy

 1. Deportować do odsiadki na Ukrainę. Niech utrzymują swojego obywatela. Może tam mają jakieś jeszcze obozy lub kolonie karne. Niech pracuje na swoje utrzymanie.

  • Wystarczy że na tej Ukrainie wysłali by go bardziej na wschód i temat by się niejako sam rozwiązał.

   • Myślałem o Donbasie. Pewnie nawiał do Polski jak wielu innych, by uniknąć służby wojskowej.

  • za „rieznie lacha” to na Ukrainie prędzej pomnik mu postawią jak Banderze i innym zbrodniarzom…

 2. No fajnie, tylko czy takiego samego wyroku nie moznaby zaproponować temu sku*wielowi z Karczmisk, który zabił i zgwałcił młodą kobietę w ciąży?

 3. Jakie dożywocie?W tym kraju żeby dostać taki wyrok to trzeba się naprawdę starać.Ci z Rakowisk starali się jak mogli i co sąd się nie popisał.

 4. Bardzo miła i dobra wiadomość w starym roku! Tego 14-latka bym do końca życia nie wypuścił z więzienia! Tak naprawdę to chciałbym KARY ŚMIERCI

 5. zadko sie tu wypowiadam ale dzis sie wypowiem …za jezyk go do stolu

 6. Ruscy (nieważne czy Ukraińcy Białorusini czy inni bo to jeden ruski sort) panoszą się w Lublinie tak jakby byli u siebie, są roszczeniowi i mają pretensjonalną naturę. Nie powinni im wiz wydawać…

 7. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

  Po osądzeniu powinien wrócić do swoich i wspomagać Ojczyznę przed zielonymi ludzikami cara Putina, a tego naszego gnojka dołączyć im w gratisie.

 8. maciej krakowski

  Co wy piszecie. To był Wasil N. ….. żal….

  • Czego Ci żal?
   Że Waśka do kryminału trafi?
   Jak tak Ci go żal, to trzeba go było posłać na urlop na Krym!