690 680 960

Dorohusk: Próbował wręczyć celniczce 50 zł łapówki

Duże kłopoty będzie miał 27-letni obywatel Ukrainy, który próbował przekupić celniczkę. Mężczyzna podał do kontroli swój paszport z włożonym banknotem 50-złotowym i sugestią odstąpienia od kontroli.

Do zdarzenia doszło we wtorek na przejściu granicznym w Dorohusku. Pod stanowisko rewizji wywożonych z Polski towarów i rejestracji dokumentów Tax free, podjechał fiat na hrubieszowskich numerach rejestracyjnych.
Autem podróżował 27-letni obywatel Ukrainy. Gdy funkcjonariuszka zapytała mężczyznę o rodzaj i ilość wywożonego towaru, w odpowiedzi otrzymała paszport z 50-złotowym banknotem w środku.

O zdarzeniu zostali poinformowani przełożeni funkcjonariuszki oraz policja. Za próbę skorumpowania funkcjonariusza publicznego 27-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

2016-06-23 08:10:04
(fot. IC)

7 komentarzy

 1. Czy funkcjonariuszka potraktowała taki gest jako kpinę, potwarz? Czy teraz koledzy „po fachu” się z niej wyśmiewają, że taką kwotą chciał ją nakarmić? a może banderowiec nauczony, że należy trzymać w paszporcie pieniądze podczas przejeżdżania przez Ukraińską granicę, zapomniał je po Polskiej stronie wyciągnąć…

 2. szkoda, że jej zapałek nie zaproponował

 3. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Wiedział co robi – u nich na Ukrainie większa bida niż u nas, o pracę też trudno, a tak sprytnym sposobem zapewnił sobie darmowe utrzymanie na przez wysoki polski Sąd, określony czas.
  I wilk będzie syty i prawu stanie się zadość.

 4. Pięćdziesiąt PLN-ów celniczce?! Kpiny sobie robił?
  Już za samo to, że zdecydowanie za mało dawał powinien być srogo „upomniany” i „zabezpieczony” na kilka lat.
  Ale u siebie, na Ukrainie.

 5. A ja powiem wam tak, nie wiem jakim cudem nie przyjęła łapówki jak tam trzeba dawać bo inaczej robią problemy, widziałem kilka razy tam rozkręcane samochody na części pierwsze oraz czekanie aż oddadzą dokumenty po kilka godzin na bramce.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas