Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Doprowadził do kolizji, odjechał i poszedł do domu

Kierujący peugeotem mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. 36-latek doprowadził do kolizji drogowej i odjechał z miejsca zdarzenia, a następnie poszedł do domu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 1.00 w nocy w miejscowości Dratów gmina Ludwin w powiecie łęczyńskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów, a następnie ucieczce sprawcy.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z jednej z posesji wyjechał kierujący peugeotem. Mężczyzna cofając autem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z kierującą również peugeotem. Następnie odjechał, zaparkował pojazd na posesji i poszedł do domu. Policjanci pod wskazanym adresem zastali 36-latka. Kiedy sprawdzili stan jego trzeźwości okazało się, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej skazanym za to samo przestępstwo oraz niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

– Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 60 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami – wyjaśnia aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

PRZECZYTAJ 

Wjechał volkswagenem w ogrodzenie cmentarza, uszkodził nagrobki. Nie poinformował służb o zdarzeniu (zdjęcia)

7 komentarzy

 1. wszystkie pijaki z zakazami niedość ze jezdza to zawsze nachlani

  • Ostatnie tygodnie z taką ilością meneli w samochodach. Ci trzeźwiejsi niebawem przesiądą się na rowery. Samochodami będą jeździć tylko Ci, co nie ustoją sami na nogach.

  • Jest jeszcze malutka nadzieja ,że jak od marca stracą te swoje strucle to przynajmniej przez jakiś czas nie będą jeździli bo nie bedą mieli czym. Czekamy z nadzieją na oczyszczenie naszych dróg z tego bydełka.

   • Przecież te auta są: w leasingu, pożyczone, [wpisz cokolwiek] więc nie można ich tak po prostu odebrać. Po to w ustawie zrobiono wyjątki by można było prostą zależność (kierowałeś po pijaku –> tracisz to auto, którym kierowałeś) ominąć.

    Bo widzisz, że gdy: menelowi drzewo, czy rów skasuje auto – to nikt z tym nie dyskutuje. Natomiast, gdy drzewem/rowem jest państwo chroniące przed menelami na drodze – to się nie da.

 2. Ten artykuł stanowi jasny przykład niebezpieczeństwa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Zachowanie kierowcy, który miał prawie 2 promile alkoholu we krwi, jest absolutnie nieodpowiedzialne i zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto, fakt, że po kolizji odjechał z miejsca zdarzenia, dodatkowo pogłębia powagę sytuacji.

  Kara grożąca temu mężczyźnie, do 5 lat pozbawienia wolności, wydaje się adekwatna do popełnionego przez niego przestępstwa. Bezpieczeństwo na drodze jest sprawą priorytetową, a osoby, które lekceważą przepisy i narażają życie innych uczestników ruchu, muszą ponosić konsekwencje swoich działań.

  Ważne jest, aby ten incydent był przestrogą dla innych kierowców i aby społeczeństwo kontynuowało działania na rzecz ograniczenia przypadków prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialnych decyzji każdego z nas, dlatego też apeluję do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, aby zapobiec podobnym tragediom.

  • Za 2 promile – już powinien zaliczać 200 dni odsiadki; reszta kar później. Może to by zniechęciło pijaczków do jeżdżenia. No, chyba ża ktoś lubi😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport