Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Czołowe zderzenie citroena z busem. Pięć osób trafiło do szpitala

W minioną sobotę w Jarosławcu doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku czołowego zderzenia osobowego citroena z busem do szpitala trafiło pięć osób. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem. Służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu drogowym z udziałem busa i samochodu marki Citroen, do którego doszło w miejscowości Jarosławiec. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierowała się straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków przez 61-letniego mieszkańca Zamościa, który podróżował citroenem drogą krajową numer 74. Na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Hrubieszowa busem marki Renault, którym kierował 36-latek z gminy Sitno. Przewoził trojkę pasażerów – informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Do szpitala trafili obaj kierowcy oraz pasażerowie podróżujący busem. Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że zarówno 61-latek z citroena, jak też kierujący renaultem byli trzeźwi.

– Oprócz funkcjonariuszy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia, czynności realizowali również policjanci wchodzący w skład grupy dochodzeniowo-śledczej. W działaniach brali także udział strażacy. W tym czasie droga wojewódzka była nieprzejezdna, a kierowcy musieli korzystać ze zorganizowanych objazdów. Dopiero po zakończeniu przez służby wszystkich czynności ruch na drodze został przywrócony – dodaje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk.

7 komentarzy

 1. Kolejna kolizja z milionów rocznie, spowodowana przez kierujących samochodem. A rowerzyści nadal jeżdżą bez tachografów czy tablic rejestracyjnych. I w dodatku po chodniakach.

 2. Wybór miejsca doskonały. Na cmentarz rzut beretem .

  • Dyrdymałkiewicz

   W Polsce to nie jest takie proste jak myślisz. Musi się odbyć cała celebra: najpierw lekarze muszą zrobić co swoje, potem rodzina musi przejąć zwłoki i przekazać stosownej firmie… ZUS też musi dołożyć te marne 4 tysiaki, a i dobrodziej, żeby zaczął udawać żal, musi dostać stosowne cołaski. A to wszystko trwa, czas leci a ty pokornie czekasz w „meblu ziemnym”.

   • Nawet pani Maryla Rodowicz była w błędzie, nadmiernie rozmarzona, śpiewając, że chciałaby spocząć pod gruszą na dowolnie wybranym boku

 3. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  Czołowe zderzenie citroena z busem. Pięć osób trafiło do szpitala – raz, a konkretnie.
  I nie ma co się martwić, jak będą chcieli żyć, lekarze będą bezradni.

 4. ameba drogowa

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo