Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tak dobrego miesiąca jeszcze nie było. Blisko 40 tys osób skorzystało w lipcu z lubelskiego lotniska

Z miesiąca na miesiąc w lubelskim Porcie Lotniczym zaczyna robić się coraz bardziej tłoczno. W ubiegłym miesiącu został pobity kolejny rekord.

Pomimo tego, że liczba odprawianych samolotów kształtuje się co miesiąc na podobnym poziomie, osób korzystających z Portu Lotniczego Lublin wciąż przybywa. Przy przeprowadzonych 370 operacjach lotniczych odprawionych zostało 39 221 pasażerów. Warto przypomnieć, że w czerwcu z lotniska w Świdniku skorzystało 34,3 tysiąca osób oraz wykonano 417 operacji lotniczych zaś w maju odprawiono 35 054 osób a w kwietniu było to 32 385 osób.

Władze Portu Lotniczego nie ukrywają, że wzrost liczby pasażerów zawdzięczają nowym kierunkom uruchomionym przez linie lotnicze Wizz Air, które obecnie są największym przewoźnikiem na świdnickim lotnisku. Do tego dołożył się sezon wakacyjny i związane z nim loty czarterowe. Jak obliczono, od początku roku obsłużono już 218 475 pasażerów. Do końca roku zaplanowano, że z lotniska skorzysta ponad 400 tysięcy osób.

Obecnie z Portu Lotniczego Lublin można polecieć do Doncaster Sheffield w Wielkiej Brytanii, Dublina w Irlandii, Eindhoven w Holandii, Frankfurtu w Niemczech, Glasgow w Szkocji, Londynu Luton i Stansted w Anglii, Oslo w Norwegii i Sztokholmu Skavsta w Szwecji. Do września linie Small Planet obsługują także połączenie do Burgas w Bułgarii.

(fot. Krzysztof Wiśniewski)
2016-08-01 19:33:55

9 komentarzy

 1. A co na to susły?

 2. siedza i sie patrza w niebo.

 3. Robert Kwasowiec

  Moim zdaniem najgorszy dojazd z Lublina do Krasnika jest naprawde zle wszystko oznaczone to jest po prostu smieszne drogi dobrze zrobione ale dojazd do lotniska jest fatalnie oznaczony zrobcie cos z Tym

 4. Pewnie sobie wypłaca należne nagrody, premie i awanse.

  • Szybko kończ szkołę, poproś o zatrudnienie na lotnisku, to i Ty się załapiesz na te nagrody.
   Póki co, jednak ucz się dziecko pt. Kriss, głupich tu nie chcemy.

 5. Kiedy przeczytamy, że lotnisko zaczęło na siebie zarabiać i spłacać zaciągnięte na budowę i bieżące wydatki kredyty? Że jest samowystarczalne i nie potrzebuje dotacji? Może zestawienie kosztów funkcjonowania i wpływów a nie tylko bicie rekordów.

 6. Ja to bym bardzo pochwalił, tą Panią co na face… odpisuje obiecuje- pozdrawiam Cie serdecznie i KŁAM NADAL , ZE HALA ODLOTÓW BĘDZIE PRZEBUDOWANA- widzIaiałem to w niedzielę, DALEJ SIEDZIMY JAK W KONSERWIE

 7. za dwa lata, po wyjsciu brytanii z unii lotnisko padnie

Z kraju