Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafi „Serenadowy kącik zabaw”

Wczoraj o północy zakończyło się głosowanie w konkursie „Serenadowe kąciki zabaw”. Dzięki mobilizacji m.in. naszych Czytelników lubelska placówka medyczna zajęła trzecie miejsce i tym samym otrzyma w prezencie od Spółdzielczej Mleczarni Spomlek „Serenadowy kącik zabaw” dla dzieci.

Olsztyn, Sosnowiec, Lublin, Kielce i Opole – w tych miastach w szpitalach dziecięcych powstaną „Serenadowe kąciki zabaw”. Głosowanie było emocjonujące do ostatnich minut. W nieco ponad godzinę na koncie lubelskiego szpitala przybyło ponad 3 tys. głosów, m.in. za sprawą naszych Czytelników, którzy czuwali do ostatnich minut konkursu i głosowali na lubelską placówkę medyczną.

Dzięki temu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy znalazł się w piątce placówek, w których powstaną specjalne kąciki zabaw dla dzieci. W skład miejsca zabaw wejdzie: wieża z manualnymi zabawami, które świetnie uczą koordynacji, sprawności manualnej, spostrzegawczości i cierpliwości; stolik z krzesełkami, regał pełny zabawek i książeczek oraz zestawy do kolorowania.

– Bardzo dziękuję Redakcji za wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w rywalizacji o „Serenadowy Kącik”. Bez Was nie nie udałoby się nam wygrać z tak świetnym wynikiem – napisała do nas w poniedziałek rano mgr Agnieszka Osińska rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

„Serenada dla dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizowane są wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w szpitalach oraz przychodniach zdrowia. Dzięki akcji powstały już 23 „Serenadowe kąciki zabaw”.

Zwycięska piątka

OLSZTYN – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, ul. Żołnierska 18a
głosów: 126041
SOSNOWIEC – Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II, ul. Gabrieli Zapolskiej 3
głosów: 84548
LUBLIN – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
ul. prof. Antoniego Gębali 6
głosów: 58378
KIELCE – Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, ul. Grunwaldzka 45
głosów: 56900
OPOLE – Uniwersytecki Szpital Kliniczny aleja Wincentego Witosa 26
głosów: 56411

(fot. mat. org.)

10 komentarzy

 1. widzialem ptaka cien

  świat oszalał. ktoś musi mieć niezłą bekę, organizując plebiscyt którym dzieciom w szpitalu dać tekturowe mebelki, żeby wiedziały jaki serek jest najlepszy. czas zacząć omijać spomlek szerokim łukiem. masz potrzebe odliczyć cos od podatku? podaruj po cichu. cała reszta to dno. porzygałem się.

 2. jeszcze o 14.00 szpital był na 6 miejscu można było głosować z kompa i tel. ile kto ma , dobra akcja na fb. i udało się , a że 3 miejsce to szok !! Brawo MY !!!

 3. Podpis elektroniczny

  A tyle kasy idzie dziennie na testy , które są w większości dawane ludziom z bólem głowy i katarem. A tu potrzeba plebiscytu aby kupić do szpitala mebelki dla dzieciaków.

 4. DBAJMY O POPRAWNĄ POLSZCZYZNĘ ❗

  Uwaga do administratora portalu ,,112”:
  Jeśli zatrudniacie ludzi do redagowania stron to wpierw sprawdzajcie czy taki ktoś nie legitymuje się zaświadczeniem o dysleksji czy dysgrafii… A jeśli jest obcokrajowcem to nie angielski czy francuski jest tu pożądany- ale język polski, i to na wysokim poziomie.
  Bardzo słabo wyglądają nagłówki jak ten dzisiejszy cyt. ,,Serenadowy kąciki zabaw”…
  Takie lapsusy mogą przytrafiać się, ale w korespondencji prywatnej.

  • Uwaga do komentującego:
   Słabo wygląda, komentowanie tematu, o którym się nie ma pojęcia. Bardzo słabo to wygląda, bo świadczy o komentującym, że nie zapoznał się z tym, co komentuje.
   Tak właśnie „Serendarowe kąciki zabaw” nazywa się akcja, o której piszemy. Przed pozostawieniem komentarza można było zajrzeć na stronę organizatora:
   https://serenadadladzieci.pl/

   • Ej o co Wy się prujecie redakcjo… Jak wół w tytule jest „„Serenadowy kąciki” z błędem… Toż chłop dobrze napisał

    • Drugi raz w komentarzu też napisaliście z błędem „Serendarowe kąciki”. Jakie „SereNDArowe”?

 5. Granice przyzwoitości

  Obrzydliwe lokowanie produktu pod płaszczykiem pomocy dzieciom.

Wiadomości z info112