690 680 960

Do tej pory jeździli nim funkcjonariusze, teraz będzie służył urzędnikom. Gmina dostała auto z zakładu karnego (zdjęcia)

Ma 14 lat, jednak w przeciwieństwie do obecnie używanego forda, jest w pełni sprawne technicznie. Urząd Gminy otrzymał z Zakładu Karnego dostawczego peugeota.

W piątek w Opolu Lubelskim odbyło się uroczyste przekazanie samochodu dostawczego na potrzeby Urzędu Gminy. Do tej pory Peugeot Boxer służył funkcjonariuszom z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. W ostatnim czasie Służba Więzienna wzbogaciła się o nowe pojazdy, w wyniku czego niektóre z dotychczasowe aut przestały być wykorzystywane.

Z okazji postanowili skorzystać urzędnicy z Opola Lubelskiego. Zwłaszcza, że ich Ford Transit z 2001 roku zaczął odmawiać posłuszeństwa. Dlatego też zwrócili się z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie pojazdu w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort sprawiedliwości pomaga”.

Prośba została pozytywnie rozpatrzona i w oparciu o przepisy dotyczące gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego Skarbu Państwa pojazd trafił do urzędników. Auto zostało wyprodukowane w 2008 roku, jednak jest w pełni sprawne technicznie i jak podkreśla Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, posłuży w gminie jeszcze wiele lat.

Jest to już kolejny pojazd, jaki gmina Opole Lubelskie zdobyła w ten sposób. W ubiegłym roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie przekazał urzędnikom motocykl marki Kawasaki. Jednoślad trafił do druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pusznie Godowskim.

(fot. UG Opole Lubelskie, SW)

5 komentarzy

 1. Do roboty niech się wezmą urzędasy,a nie będą doopy wozić

 2. kiedy wraki z balladyny 10 znikną ?

 3. Śmiech na sali – radość ze starych gratów – bo przecież podatków nie płacimy w tym kraju.

 4. „Resort sprawiedliwości pomaga” wszystkim ale nie funkcjonariuszom pracującym z bandytami. Gdzie podwyżki, gdzie pieniądze na polepszenie warunków pracy w kontakcie ze zbójami? Kiedy skończy się nepotyzm i kolesioswtwo w Służbie Więziennej?

 5. Kumulacja. Ile mandatu dostanie kierujący tym pojazdem za:
  -jazda pojazdem wzdłuż po chodniku
  -parkowanie z dala od krawędzi jezdni
  -parkowanie pojazdem o macie ponad 2,5t na chodniku
  -nie pozostawienie 1,50m wolnego chodnika

  Służby państwowe ładny przykład dają.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!