Poniedziałek, 06 maja 202406/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czy warto zamieszkać w Lublinie?

Lublin jest największym miastem położonym po wschodniej stronie Wisły. Zaledwie 100 kilometrów ma trasa prowadząca do granicy z Ukrainą w Dorohusku. To piękne miasto, które urzeka niepowtarzalnym klimatem, akademicką aurą i staromiejskimi piwnicami znajdującymi się pod ziemią. Czy warto przeprowadzić się do Lublina i osiąść w nim na stałe?

Miasto uniwersyteckie

Lublin jest stolicą wschodniej Polski, która zachęca szeroką ofertą edukacyjną. W mieście znajdują się uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym słynny Katolicki Uniwersytet Lubelski, Akademia Nauk Społecznych i Medycznych oraz Politechnika Lubelska. Napływ młodych ludzi znacząco obniża średnią wiekową, która aktualnie wynosi 43 lata. To generuje zapotrzebowanie na mieszkania na sprzedaż w Lublinie, które wyróżniają się atrakcyjną ceną – o wiele niższą w porównaniu do tych, które obowiązują w większych miastach.

Lubelskie uczelnie cieszą się dobrą opinią i dużym zainteresowaniem. Szeroka oferta edukacyjna umożliwia kształcenie na innowacyjnych kierunkach, a także na tradycyjnych specjalizacjach. Każdego roku do miasta przybywa około 60 tysięcy studentów, w tym część z zagranicy.

Rynek nieruchomości w Lublinie

Rodacy rozsądnie podchodzą do kwestii nieruchomości jako inwestycji. Młode osoby w wieku produkcyjnym poszukują mieszkania na sprzedaż w Lublinie, by wraz z rozpoczęciem kariery zawodowej utworzyć rodzinę i zapewnić jej stabilność. Liczba inwestycji deweloperskich stale rośnie, dając zainteresowanych szeroki wachlarz nieruchomości o różnym metrażu i ciekawej lokalizacji. W ofercie najczęściej można znaleźć mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o wysokim standardzie.

Gdzie najlepiej zamieszkać?

Lublin podzielony jest na 27 dzielnic. Miasto należy do jednego z najszybciej rozwijających się, co definiuje jego popularność pod względem najlepszego miejsca do życia, kształcenia i realizacji w sferze zawodowej.

Lublin jest wyjątkowy i zdradza cechy kompaktowej miejscowości. Z jednej strony to tętniący życiem teren, z drugiej to punkt na mapie o zaletach spokojnego miasteczka. Gdzie najlepiej zamieszkać? W złotej trójce znajdują się Abramowice, Sławin i Szerokie. Te dzielnice zyskały wysokie noty z takich kategoriach jak bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, komunikacja i koszty życia. Warte uwagi są także Głusk i Czuby Południowe – to dzielnice położone z dala od centrum miasta, gdzie znajdują się atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Lublinie.

Ciekawostki o Lublinie

Miasto oferuje szereg atrakcji, które stanowią ciekawy turystyczny katalog nie tylko dla przyjezdnych. Lublin nazywany jest miastem piwnic – pod jego murami znajduje się ponad 400 komór, z których najdłuższa liczy około 500 metrów długości. Miasto słynie także z festiwalu Konfrontacje Teatralne, który organizowany jest od 1989 roku. Warto też wspomnieć o jednym z największych targowisk w regionie – targowisko lubelskie prezentuje pełną ofertę dóbr, od świeżych owoców i warzyw, przez wyroby garmażeryjne, aż po odzież, obuwie, a nawet kwiaty, krzewy i zwierzęta hodowlane!

Czy warto zamieszkać w Lublinie?