Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czy konfiskata samochodu okaże się skutecznym batem dla pijanych kierowców?

W marcu 2024 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy, które do kar dla pijanych kierowców dodają dodatkową sankcję, jaką jest konfiskata samochodu. Na czym polegają nowe przepisy? Czy wprowadzenie nowych kar ma uzasadnienie w statystykach ruchu drogowego? Czy kolejne obostrzenia pomogą opanować nietrzeźwych kierowców? W artykule omawiamy te zagadnienia i zastanawiamy się nad sensem wprowadzania nowych obostrzeń.

27 komentarzy

 1. Trzeba będzie jeździć starym tanim autem.

 2. „Uświadamianie poprzez kampanie społeczne bądź inne działania skutków określonego postępowania może okazać się znacznie lepszą drogą”
  Nie mogę przestać się śmiać!!

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Szkoda że Franio się nie wypowiedział.

  • Szkoda to jest auta, które skonfiskowano menelowi. Bo, jeżeli ten sam menel skasuje to samo auto na drzewie – to nikt nie płacze, że było pożyczone, czy współwłasne.

 4. Szkoda ze nie będzie to dotyczyć ludzi związanych rodzinnie biznesowo i na stopie koleżeńskiej z obecnie niszczącymi Polskę.

 5. Trzeba będzie otworzyć punkt kasacji pojazdów, ale co to ma wspólnego z ekologią?

 6. 3 miesiące aresztu proponuję-bandytów i innych pustaków traktujmy tak jak na to zasługują.
  proponuję alkomaty z wbudowaną kamerą z widokiem na gębę badanego i przesyłem danych w czasie rzeczywistym-żeby się „swoi” nie mogli wywinąć od odpowiedzialności-będą spektakularne ucieczki i pościgi, a za to kara pięknie rośnie.

 7. Swoich nie ruszają

  Zbyszek zero to taki mały Putin dać mu władzę to nas zamorduje , żywcem karami

Dodaj komentarz