690 680 960

Cztery osoby poszkodowane po zderzeniu dwóch pojazdów na trasie Lublin – Kraśnik (zdjęcia)

Wczoraj po południu na trasie Lublin – Kraśnik doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala łącznie trafiły cztery osoby. Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa nr 19 była zablokowana.

W niedzielę po południu na drodze krajowej nr 19 w Wilkołazie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, około godziny 12:40, 53-latek kierujący osobowym renaultem, poruszając się w kierunku Lublina, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go volkswagena i najechał na jego tył, w momencie kiedy kierująca passatem 44-latka rozpoczęła manewr skrętu w lewo. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Do szpitala z obrażeniami ciała zostały przewiezione cztery osoby, jednak po badaniach, ustalono, że poważniejsze obrażenia odniosła jedna z nich. Kierowcy byli trzeźwi, na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, kierowcy poruszali się wyznaczonymi objazdami.

Od soboty na drogach województwa lubelskiego doszło łącznie do 7 wypadków, w których pięć osób zostało rannych, zaś dwie osoby zginęły. Policjanci odnotowali również 64 kolizje drogowe, a z ruchu wyeliminowali 47 nietrzeźwych kierowców.

(fot. Policja Kraśnik, OSP KSRG Wilkołaz)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie