Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czternaście cmentarzy w jednym miejscu. Wyszukiwarka pozwoli odnaleźć miejsce pochówku

Gdzie znajdują się groby najbliższych, pamięta raczej każdy. Gorzej jest z miejscami pochówku dalszych krewnych, które odwiedza się dość rzadko. Pomocna w tym będzie wyszukiwarka.

Zbliża się okres Wszystkich Świętych co oznacza, że z dnia na dzień cmentarze odwiedza coraz więcej osób. O ile gdzie znajdują się groby najbliższych wie każdy, tak niejednokrotnie pojawiają się problemy z odnalezieniem miejsc pochówku dalszych krewnych czy też znajomych. Pomóc w tym mają specjalne wyszukiwarki.

Jedną z nich uruchomiła Archidiecezja Lubelska. Po wpisaniu imienia i nazwiska osoby zmarłej, wyświetlą się nie tylko dokładne wskazanie sektora, rzędu i numeru kwatery, ale również fotografie nagrobka. Do tego dochodzą dane pozostałych osób pochowanych w tej lokalizacji.

Obecnie ewidencja grobów oraz pochowanych osób dostępna jest dla czternastu cmentarzy. Są to nekropolie w: Abramowie, Chodlu, Czemiernikach, Dąbrowicy, Garbowie, Głusku, Kiełczewicach, Konopnicy, Kraśniku, Mełgwi, Niemcach, Opolu Lubelskim, Rejowcu oraz Turobinie.

Jak zapewniają przedstawiciele Archidiecezji Lubelskiej, wyszukiwarka WIERNY , z biegiem czasu będzie obejmowała kolejne nekropolie.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. Czternastka

  2. Nie ma wszystkich grobów oczywiście tych oznaczonych więc lipa

  3. Ewidencja będzie wiązała się z lepsza ściągalności za pokladziny po 20 latach. Ot samo wykupienie miejsca nie spowoduje że nie wyrzuca mam pomnika na śmietnik.
    Pomijam już fakt ze w niektórych parafiach parafianie wykupili ziemię pod cmentarz a i tak mają płacić.
    Palenie śmieci na cmentarzu też istnieje a wszyscy udają że nic takiego nie ma miejsca.

  4. Sprawdziłem, działa, choć ie wszystkie groby, których poszukiwałem są zewidencjonowane, ale przeciez to wersja Beta. Może za rok będzie lepiej. Na razie dzięki i za to.

  5. A Lublina brak…

Z kraju