690 680 960

Członkowie włoskiej grupy przestępczej w rękach policjantów. Wytropili ich lubelscy kryminalni

Lubelscy kryminalni we współpracy z łącznikiem włoskiej policji doprowadzili do zatrzymania dwóch obywateli Włoch. 50-latkowie byli poszukiwani listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Są podejrzani o udział w zorganizowane grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy.

Od 2021 r. dwaj 50-letni obywatele Włoch ukrywali się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Obaj uciekli z kraju i ukryli się we Włoszech. Mężczyźni są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie brudnych pieniędzy. Najpierw wydano za nimi list gończy, a ostatnio byli poszukiwaniu Europejskim Nakazem Aresztowania.

Na trop mężczyzn wpadli operacyjni z IV komisariatu w Lublinie. Mundurowi wspólnie z łącznikiem włoskiej policji ustalili dokładne miejsce pobytu i doprowadzili do zatrzymania obu mężczyzn. 50-latkowie już zostali przewiezieni do Polski i trafili do tymczasowego aresztu.

Z informacji włoskich służb wynika, że zatrzymani dopuszczali się przestępstw nie tylko na terenie Polski. Byli również członkami włoskiej grupy przestępczej.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. wow, mamy swoich we włoskiej mafii? to już jest coś…

    • Niech zgadnę – nowa matura? Jeśli w ogóle? Wg osób posiadających umiejętność czytania ze zrozumieniem w stopniu podstawowym, sprawa wygląda tak, że to włoska mafia poczyna sobie u nas śmiało. Podobnie jak inne mafie, w tym rodzime. Z tym że włoska ma twarde zasady, na miejscu tych policjantów nie byłbym taki wyrywny.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas