Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czerniejów: Protestowali przeciwko budowie spopielarni zwłok

W sobotę w Czerniejowie odbył się protest mieszkańców przeciwko budowie spopielarni zwłok. Udział w gromadzeniu wzięło ponad 100 osób.

Protest w Czerniejowie rozpoczął się w sobotę punktualnie o godzinie 10. W asyście policjantów, protestujący chodzili po przejściu dla pieszych, tak aby zbytnio nie blokować ruchu na drodze wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj. Wiele osób przyniosło ze sobą transparenty z m.in. z napisami: „Spalarni mówimy nie”, „Nie spopielarni zwłok”, „Precz z krematorium. Precz ze zmową milczenia”, „Stop spopielarni”, „Urzędnicy my tu mieszkamy, cofnijcie decyzję”.

Mieszkańcy pytani przez nas czy wiedzieli co będzie budowane mówią, że dowiedzieli się przez przypadek o przeznaczeniu budynku tydzień temu.

– Absolutnie nic nie wiedzieliśmy, dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili. Nie było mowy o żadnej spalarni. Wszystko zostało zrobione za naszymi plecami – mówią nasi rozmówcy.

Komitet protestacyjny skierował pisma informujące o cały zdarzeniu do: Wojewody Lubelskiego, Starosty Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

 


Protestujący największy żal mają do władz gminy Jabłonna, że nie zostali poinformowani o fakcie budowy spopielarni. Jak mówią, w Lublinie czy Chełmie poinformowano wcześniej mieszkańców o zamiarze budowy takiego obiektu i inwestycje nie doszło do skutku. Uważają, że w Czerniejowie zrobiono wszystko za ich plecami. Za ten stan rzeczy obwiniają byłą wójt oraz obecną, jak również pracowników gminy. Zapowiadają, że będą sprawdzać czy nie zostało złamane prawo.

– Podobno ma być spa budowane w Jabłonnej i są już takie plany, to może wzięliby taką grubą rurę i stąd miałaby pani wójtowa ciepło. Niech sobie weźmie do Jabłonnej spalarnię – mówią rozgoryczeni mieszkańcy Czerniejowa.

W dzisiejszym proteście mieszkańców Czerniejowa wsparł ksiądz proboszcz tutejszej parafii, który zaprosił wszystkich po proteście do kościoła na modlitwę.

2016-04-30 15:10:56
(fot. wideo lublin112.pl)

120 komentarzy

  1. selie mozesz sie inaczej wyrazac na temat mieszkaqncow czerniejowa nie nauczyl cie nikt szacunku doi innych ludzi .kto coi dal prawo nazywac ich holota a ty co miastowa holota tak szanuj innych

  2. Powiadasz wsiowa hołota a u „mieszczuchów” rodzice pijani, dzieci z okien wypadają, biją dzieci i co ktoś reaguje. Zero reakcji mieszkacie ścianę w ścianę i kompletne zero. Więcej patologi mieszka w miasta bo niestety na domek na wsi was nie stać. 😉

    NAJPIERW SPÓJRZ NA SIEBIE A PÓŹNIEJ OCENIAJ INNYCH

  3. Kochani chrześcijanie, przeczytajcie, to co napisaliście, tak wolnej i Naszej Polski nie odbudujemy, nie zniązajm się do poziomu Sasiadki i jej „kolesi/sąsiadów”, to ludzie obecnej władzy samorządowej, którą trzeba odwołac przez Referendum albo wsadzić do więzienia. Czas na działania w tej sprawie. Zbieramy informacje i przygotowujemy POZEW sądowy przeciwko sąsiadkom i sąsiadom!!!!

  4. Nie wspomnę o wójt!!! Bo miejsce w wiezieniu, juz czeka!!!

  5. Wspieramy działania mieszkanców Czerniejowa w sprawie protestu przeciwko nielegalnej budowie krematorium!!!

  6. „Sąsiadka” ile pali to twoje niebieskie 15 letnie Renault…sprzedaj w końcu ten dom za realną cenę i ruszaj w świat tam na ciebie czekają z otwartymi rękami …buhaaa a tu się marnujesz jad ci całą klawiaturę zakleił
    przestań hejtować, przestań pluć na ludzi za swoją życiową nieudolność,idąc twoim tropem to masz ciemniaków w Czerniejowie ,to masz tęż na Felinie bo protestowali przeciwko budowie lotniska, to też na Porębie bo zablokowali budowę nadajnika tel.kom.to też protestujących w Konopnicy przeciwko obwodnicy a o mieszkańcach Chełma już nie wspomnę bo też nie chcieli krematorium pod domem

Wiadomości z info112