Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Stróża: Sprzedawał nielegalne oprogramowanie do diagnostyki aut

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Kraśnika zatrzymali 33-latka, który sprzedawał przez Internet nielegalne oprogramowanie do diagnostyki samochodów. Proceder ten trwał pół roku.

Policjanci z Lublina i Kraśnika zatrzymali 33-latka, który zamieszczał w Internecie ogłoszenia sprzedaży interfejsów diagnostycznych. Oprogramowanie komputerowe sprzedawane przez mężczyznę służyło do diagnostyki samochodów różnych marek.

Podczas przeszukania zakładu mechaniki samochodowej prowadzonego przez mężczyznę zabezpieczono 14 sztuk podrobionych urządzeń o wartości ok. 50 tys. zł. oraz komputery i inne nośniki danych.

33-latek sprzedawał urządzenia na portalu aukcyjnym przez 6 miesięcy.

Stróża: Sprzedawał nielegalne oprogramowanie do diagnostyki aut

2016-04-30 16:00:23
(fot. Policja Lublin)

10 komentarzy

 1. Nie no Pany szacun za ogromne osiagniecie… toż to jest boss ściany wschodniej…

  A tyle oszustow w internecie bezkarnych…

 2. Najwiekszym Robin Hudem RP Jest ” rzond „

 3. Rząd co dzień nas okrada robi przekręty a tu zwykłemu człowiekowi na niczym zarobić nie dadzą. Rzygać się chce co dzień mieszkając w tym kraju.

 4. 50 tysięcy za 14 urządzenie? Przeciez to wychodzi 3500 za interface + oprogramowanie. Takie cos do większości aut jest warte mniej niz 500zł. Moze chodziło o 5 tysięcy? 😛

  • To urządzenie to Op-com wart i sprzedawany na Oki 100zl Wiem bo posiadalem taki i nie jedna osoba posiada Dostępne nadal na allegro lub forach

 5. wygląda to na op-com dostępny u chinoli za kilkaset złotych. Cena 4 tys to oficjalna cena dystrybutora. Niestety ale polityka oficjalnych dystrybutorów tego typu urządzeń jest chora żądając z coś co jest warte ok. 100 zł kilka tysięcy. Potem klienci się dziwią że proste odczytanie błędów kosztuje 100 zł albo więcej a powinno 20 zł.

  • Chłopie zrób takie urządzenie. Zaprojektuj, przetestuj, zapłać licencje i wprowadź do sprzedaży po 100zł. Wtedy będziesz mógł mówić ile to powinno kosztować. Porównujesz cenę w firmie która to stworzyła od podstaw z poszanowaniem praw autorskich innych i cenę u chińczyków którzy kupili jedną sztukę i klepią nielegalne klony żerując na autorach. Nie rób z siebie głupka.

   • Patolog kynologiczny, ginekologiczny i seksualny 3w1

    Prawdę mówiąc, jakbym miał do wyboru, zgodnie z prawem wywalić 3,5 tysiaków, albo mniej legalnie stówę, to wybrałbym to mniej legalne.

 6. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Póki go jeszcze nie „złapali”, na Alledrogo kupiłem se właśnie taki zestaw za niecałe 150 Pe eL eNów z polskim „jadłospisem”.

 7. Policja powinna być dla obywateli a nie obywatel dla policji zatem proponuję z pałami do lania udać się na wiejską i tam zrobić porządek niech skończą z sięganiem do naszych kieszeni i zabijaniem przedsiębiorczości Polaków. I rozdawnictwem naszych pieniędzy na nierobów. Kupili sobie elektorat i coraz ciężej żyć w tym kraju. A TVP bredzi że jest coraz lepiej…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo