Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Ćwiczyli, aby nieść pomoc tym, pod którymi załamał się lód

Aby nieść pomoc osobom, pod którymi załamał się lód, trzeba specjalnych umiejętności oraz odpowiedniego sprzętu. Tylko wtedy jest pewność, że za chwilę nie trzeba będzie ratować tego, który chciał pomóc.

Jak każdej zimy wiele osób ryzykuje swoje zdrowie a nawet życie, wchodząc na zamarznięte zbiorniki wodne. Czy to z ciekawości, czy pojeździć na łyżwach, czy też łowić ryby. Każdego roku służby ratunkowe niosą pomoc osobom, które wpadły do wody w wyniku załamania się lodu. Jednak by pomoc ta była skuteczna, a ratownik bezpieczny, strażacy przechodzą specjalne szkolenia.

Jedno z nich odbyło się w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 i 4 w Lublinie uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego. Ich celem było doskonalenie i współdziałanie jednostek, poznanie technik ratowniczych w warunkach zimowych, bezpieczeństwo ratowników oraz osób poszkodowanych, a także ewakuacja osób poszkodowanych między innymi za pomocą sań lodowych.

Wszystkiemu przyglądali się znajdujący się nieopodal wędkarze. Jednak pomimo odwilży i coraz cieńszej tafli lodu, nie zdecydowali się zejść na brzeg.

(fot.PSP Lublin JRG 1)
2016-02-01 08:00:54

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. codziennie powinni ćwiczyć, bo brzuchy rosną

  2. konkretny mów za siebie. Chłopaki ćwiczą często i nie tylko nad zalewem.Jakbyś nie wiedział to w Lublinie jest kilka specjalizacji w JRG i ćwiczenia są z chemii,wysokościówki,działań ratowniczych i gaśniczych.

Z kraju