Coraz mniej wody w Wiśle i innych rzekach regionu. Zdjęcia od Czytelnika

Upalna aura i brak opadów deszczu sprawiają, że Wisła w wielu miejscach ma głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Woda odsłoniła niedostępne miejsca.

Susza sprawia, że nawet w największych rzekach naszego regionu jest bardzo mało wody. Na wodowskazie Puławy Azoty dzisiaj odnotowano poziom wody na Wiśle poniżej metra, sięga ona 91 cm. Z kolei na wodowskazie w Dęblinie wody Wisły sięgają 134 cm zaś w Annopolu 199 cm.

Obecny poziom wody znacznie utrudnia żeglugę, zwłaszcza w okolicach Kazimierza Dolnego. Zdjęcia prezentujące stan wody w Wiśle z rejonu właśnie Kazimierza przesłał nam nasz Czytelnik. Widać na nich, że woda odsłoniła niedostępne do tej pory obszary koryta rzeki.

Niski poziom wód jest również na innych rzekach w regionie, m.in. na Bugu. W Dorohusku woda nie przekracza pół metra, na wodowskazie jest 42 cm zaś we Włodawie 73 cm.

2015-08-16 11:40:04
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Można by pogłębić Wisłę, ale zaraz… przecież my mieszkamy w Polsce!! W każdym normalnym kraju od razu by to zrobiono, ale nie u nas, Za parę miesięcy/lat nie daj boże będzie powódź, zjedzie się stado baranów z wiejskiej, będą mówić jaki to rzeczy oni nie zrobią, jakie to cuda na kiju się staną, a jak przyjdzie co do czego to wysadzą wał jak to było parę lat temu by warszawki nie zalało…

  • za komuny pogłębiali rzeki, prostowali itd., a powodzie wraz były… po prostu woda musi mieć tzw. tereny zalewowe, a ich jest co raz mniej, bo każdy chciałby mieszkać blisko wody bez zagrożenia powodzią….

 2. jak się zejdzie to stado baranów i zacznie lać wodę, to dopiero będzie powódz. Pieniądze na pogłębienie koryt rzek, poszły na ośmiorniczki dla świń przy korytach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7176zł -1.02%
  • GBP 4.8652zł -0.77%
  • EUR 4.4011zł -0.25%
  • CHF 4.0887zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin