Coraz bliżej do Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Uczelnie zdradzają pierwsze szczegóły

XXVII Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Kozienalia 2018 rozpoczną się 18 maja i jak co roku odbędą się na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15. Wiadomo już, że wystąpi łódzki duet Dwa Sławy.

W tym roku zagrają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Znamy już pierwszego artystę, w piątek 18 maja na scenie głównej wystąpi duet Dwa Sławy. Jest to łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Jarosław Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami – Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix, w 2006 roku oficjalnie postanowili połączyć siły, aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy.

W styczniu 2015 pojawił się album pt. „Ludzie sztosy”. Zachwycali się nim zarówno krytycy, jak i słuchacze w całym kraju. Od tego czasu zespół jest praktycznie non stop w trasie koncertowej. W styczniu 2017 wydali kolejny album „Dandys flow”. Nienaganne maniery za mikrofonem osadzone w kunsztownym, miejskim brzmieniu. Dzisiaj jest premiera ich kolejnej płyty pt. „Coś przerywa”. Jak zapowiadają organizatorzy, niebawem ogłoszą kolejnych wykonawców.

Wiadomo już, że na Kozienaliach będą dostępne dwie sceny: główna oraz Perła Export, na której wystąpią najlepsi polscy artyści. Oprócz tego, podobnie jak w roku ubiegłym, nie zabraknie food trucków. Będzie w nich możliwość spróbowania kuchni z najróżniejszych zakątków świata.

W ramach imprezy odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących. We wtorek 8 maja Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki, w środę 9 maja Kozienalia na Sportowo oraz Kozienaliowy Maraton Filmowy a w środę 10 maja Kozienaliowy Festiwal Nauki. Na środę 23 maja zaplanowano Street Show a dzień później Noc Bez Prądu.

Organizatorami Kozienaliów są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS. Sponsorem Głównym wydarzenia jest Perła. Na koncerty oraz wszystkie wydarzenia towarzyszące wstęp będzie bezpłatny.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-23 16:00:42

Zobacz również

10 komentarzy

 1. zacznie sie chlew jak co roku bydło zaszaleje

 2. Znowu kulturalnie pół miasta zarzygają.

 3. Na pewno akurat na ten zespol tlumow nie będzie… Z roku na rok poziom przyciagania ludzi i i taniość, spadek popularnosci jest coraz wieksze wlasnie przez takie zaproszone zespoly.

 4. hahaha ale badziewie śmiech na sali. Szczajcie srajcie i rzygajcie

 5. Ciągle bawić się, to każdy jeden gamoń by chciał, a uczyć się, nie ma komu

 6. Szoguna widzę 😀 POZDRAWIAM!

 7. zespoły ….sama lipa, z roku na rok większe gwóno.

 8. I obudzili sie lubelscy jAnusze – co roku super imprezy i zespoly gdzie kazdy cos pod s8ebie znajdzie ale i tak nie pasuje. Wam sciagnac czolowke swiatowa to marudzili byscie ze komercha itp. A i tak pewbie cebulki bedziecie sie tam bawic:D

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki