690 680 960

Cielak z Radecznicy ma już nowy dom. Otrzymał też imię „Czarnotka” (zdjęcia)

Znaleziony w Radecznicy cielak trafił pod opiekę jednego z rolników, który prowadzi ranczo. Mężczyzna wyraził też chęć „adopcji” zwierzęcia, gdyby jego właściciela nie udało się odnaleźć.

Wciąż nie udało się ustalić właściciela znalezionego w Radecznicy cielaka. Jak już informowaliśmy, błąkające się po ulicach zwierzę zostało zauważone we wtorek 8 października. Mieszkańcy powiadomili o wszystkim policję, potem zwierzę zostało zagonione na teren jednej z pobliskich posesji. Wszyscy sądzili, że niebawem zgłosi się po nie jego właściciel. Stało się jednak inaczej.

Kiedy przez kilka dni nikt się cielakiem nie zainteresował, pracownicy Urzędu Gminy zaczęli jeździć od gospodarstwa do gospodarstwa pytając, czy komuś nie zaginął. Nie udało się jednak odnaleźć właściciela. Nie pomogły też informacje w prasie czy też w telewizji. Tak jak każde bezdomne zwierzę, cielak trafił pod opiekę Urzędu Gminy. W tym przypadku pojawił się spory problem, gdyż cielę nie posiadało kolczyka, czyli znaku identyfikacyjnego. Dlatego też zgodnie z przepisami, powinno zostać uśpione a następnie zutylizowane.

Władze gminy postanowiły jednak do tego nie dopuścić. Weterynarz po zbadaniu cielaka stwierdził, że jest on zdrowy. Jak wyjaśnia Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper, cielak otrzymał imię „Czarnotka”, które nadał jej tymczasowy opiekun Pan Zenek. Prowadzi on ranczo w Radecznicy, w którym cielak pozostanie do czasu, aż znajdzie się jego właściciel. Mężczyzna wyraził też chęć „adopcji” zwierzęcia, gdyby właściciela nie udało się ustalić.

(fot. Marian Szuper)

9 komentarzy

 1. Brawo Panie Zenku , ma Pan serce i uratował mu życie

  • Ciele osiągnie odpowiednią wagę i pojedzie na mięso. Tak to wygląda, bydło nie jest chodowane do zabawy tylko na sprzedaż. Ludzie podniecają się jak by to żubr był a to zwykle mięsne ciele.

 2. „…powinno zostać uśpione a następnie zutylizowane.” I weź tu się nazywaj człowiekiem.

 3. Gorzej niż za okupacji

 4. Tu walka o kazdego bezpanskiego kota czy psa a tak duze zwierze jak cielak do utylizacji,paranoja.

 5. Dobrze że nie dali mu „czarnek” bo by dopiero była afera

 6. Lepiej dla cielaka żeby go uspili… Mniej strachu, a tak? Jeszcze parę tygodni pozyje, a później transport do rzeźni, i cała procedura ubojowa. Brrr…..

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…