Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciągnik stoczył się na mężczyznę i go przygniótł do budynku

W poniedziałek na terenie jednej z posesji w gminie Kurów doszło do groźnego wypadku. Ciągnik rolniczy stoczył się i przygniótł do ściany 71-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj rano na terenie gminy Kurów w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że ciągnik rolniczy stoczył się, a następnie przygniótł do budynku starszego mężczyznę.

Z relacji poszkodowanego oraz świadków zdarzenia wynika, że 71-latek chciał odpiąć od ciągnika rolniczego marki Ursus przyczepę. W pewnym momencie zauważył, że ciągnik zaczął się staczać, a on nie zdążył jeszcze podłożyć klinów pod koła. Próbując zatrzymać pojazd przewrócił się i został najechany lewym kołem ciągnika, a następnie przygnieciony do budynku gospodarczego.

Świadkowie zdarzenia natychmiast ruszyli na pomoc mężczyźnie. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł go następnie do szpitala. Poszkodowany mężczyzna był trzeźwy. Jak się okazało nie odniósł ciężkich obrażeń ciała. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

2 komentarze

  1. W ciągnikach Ursus C-30,C-40 jedynym hamulcem ręcznym był klin, cegłówką, jakiś pniak.

  2. 71 latek do czegoś zobowiązuje. Chyba był doświadczonym rolnikiem? – nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Z kraju