Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciągnik do góry kołami, pod nim traktorzysta. Pijanemu mężczyźnie udało się wydostać spod maszyny (zdjęcia)

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych w miejscowości Piotrawin w gminie Łaziska w powiecie opolskim. Służby ratunkowe zostały poinformowane o dachowaniu ciągnika rolniczego. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Jak nas poinformowano, kierujący ciągnikiem rolniczym z doczepionym wozem drewnianej konstrukcji, poruszał się drogą gruntową. Na jej prostym odcinku stracił panowanie nad pojazdem, który po chwili przewrócił się do góry kołami i uderzył w rosnące w pobliżu drzewo.

Kierowca o własnych siłach wydostał się z ciągnika. Mężczyźnie, jak też pasażerowi, który z nim podróżował, nic się nie stało. Szybko okazało się, co było przyczyną zdarzenia. Mianowicie jeden z mężczyzn miał trzy, drugi ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

AKTUALIZACJA 12.10.2018 12:09

Mężczyźni, którzy podróżowali ciągnikiem, to 35-latek z gminy Łaziska i 30-latek z gminy Opole Lubelskie. Żaden z nich nie przyznał się do kierowania pojazdem, obaj nie posiadali też uprawnień do kierowania. Dodatkowo 35-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Żaden z nich nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób doszło do wywrócenia ciągnika. Z kolei ciągnik nie był w ogóle dopuszczony do ruchu. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci po ich wytrzeźwieniu będą ustalać który z nich kierował ciągnikiem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Ciągnik do góry kołami, pod nim traktorzysta. Pijanemu mężczyźnie udało się wydostać spod maszyny (zdjęcia)

Ciągnik do góry kołami, pod nim traktorzysta. Pijanemu mężczyźnie udało się wydostać spod maszyny (zdjęcia)
(fot. nadesłane)

6 komentarzy

  1. wydostal się jak kret. pijak to na szczęście

  2. Po pijaku to można góry przenosić ….

  3. Wiejskie bydlęta, znowu okolice Łopola.

  4. Grabarz samotnie wychowujący dzieci

    Pijanemu mężczyźnie udało się wydostać spod maszyny – szkoda, doprawdy szkoda!!!
    Trudno, będę czekał na powtórkę

  5. grabarz ostatnio nieukontentowany. Pijaki siedzą – dobre i tyle

  6. Rumak im się spłoszył 🙂

Z kraju