Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać aniołki, straciła kilka tysięcy złotych

Oszustwa podczas sprzedaży towarów stają się coraz bardziej powszechne. Mieszkanka Białej Podlaskiej straciła niemal 4 tysiące złotych. Kobieta otrzymała link, który miał jej umożliwić szybki dostęp do gotówki, ale w rzeczywistości sprawca wykorzystał ten link, aby wypłacić pieniądze z jej konta.

32-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej zgłosiła się na komendę policji po tym, jak padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży internetowej. Kobieta wystawiła na jednym z portali internetowych makramowe aniołki do sprzedaży i otrzymała wiadomość, jak sądziła, od portalu potwierdzającą zakup oraz link. Po kliknięciu w link pokrzywdzona trafiła na stronę, gdzie została poproszona o podpięcie swojej karty w celu otrzymania przekazanej kwoty.

Następnie 32-latka została przekierowana na stronę banku, gdzie wpisała swoje loginy, hasło i saldo konta. Podczas operacji skontaktowała się z nią nieznajoma, która podając się za pracownika portalu ogłoszeniowego poinformowała, że musi zatwierdzić kod. W wiadomości, którą otrzymała, znajdowała się kwota niemal 4 tysięcy złotych, ale nieznajoma tłumaczyła, że jest to limit, który kobieta ma na portalu.

Niestety, kobieta uwierzyła w słowa nieznajomej i ta kwota została wyłudzona z jej konta. Kiedy zorientowała się, co się stało, zgłosiła sprawę na policję. Bialscy funkcjonariusze poszukują sprawcy.

Aby uniknąć utraty pieniędzy, powinniśmy mieć ograniczone zaufanie podczas transakcji online. Pamiętajmy, że linki wysyłane przez oszustów posiadają adresy łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy również ujawniać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginów do bankowości internetowej, ponieważ oszuści, posiadając te informacje, mogą pozbawić nas wszystkich środków finansowych.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

3 komentarze

  1. chytrusek/ska traci, bo jest łasa na kaskę 😛

  2. bosze ile jeszcze o tym

  3. Zgadza się. Link do płatności to jeden z najlepszych, wielokrotnie wykorzystywanych, sposobów na szybki dostęp do gotówki?????

Wiadomości z info112