Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał zarobić na gazie i ropie. Wpłacił oszustom prawie 50 tys. złotych

Mieszkaniec Opola Lubelskiego padł ofiarą oszustów. 68-latek chciał zarobić na inwestycjach w ropę i gaz, niestety stracił niemal 50 tys. złotych. Opolscy policjanci ustalają okoliczności tego oszustwa.

68-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego chciał zainwestować pieniądze w gaz oraz ropę, wypełnił więc internetowy formularz zgłoszeniowy podając swoje dane osobowe i dane do kontaktu. Następnie postępując zgodnie z regulaminem ogłoszenia dokonał wpłaty 1100 złotych. Środki te konieczne były do otwarcia konta handlowego i rozpoczęcie inwestycji.

Analityk finansowy i aplikacja zdalnego pulpitu

Po wpłaceniu wymaganej do kwoty, do 68-latka zadzwonił mężczyzna, który podając się za analityka finansowego objaśnił schemat działania pracy na giełdzie. Następnie poprosił o instalację aplikacji zdalnego pulpit o nazwie – AntyDesk Control oraz otwarcie nowego konta bankowego.

Mężczyzna cały czas był w kontakcie z „analitykiem”, widział nawet, że na koncie jest coraz więcej środków. Dokonywał więc kolejnych wpłat. Kiedy chciał wypłacić zarobione pieniądze, okazało się, że nie można tego zrobić, gdyż pieniądze…zniknęły.

Wpłacił kolejne pieniądze. Zrozumiał, że został oszukany

Niestety 68-latek nie uzyskał już od swojego finansowego doradcy odpowiedzi, co dzieje się ze środkami. Po kilku dniach skontaktował się z nim inny “analityk” finansowy, który poinformował, że padł ofiarą oszusta i teraz to on pomoże mu odzyskać zainwestowane pieniądze.

Kiedy mężczyzna dokonał kolejnej wpłaty pieniędzy na podany rachunek bankowy, do 68-latka dotarło, że padł ofiarą oszustów i zdecydował się zgłosić sprawę na policję. Łącznie stracił prawie 50 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się opolscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

 1. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Chyba zbyt łatwo przyszło, jak tak łatwo poszło 😆

 2. trym razem Opole , biedni ludzie usiłują dorobić i czepiają sie wszystkiego bo pis zabrał wszystko.
  czepiają się nawet głupoty jak widać

 3. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Mieszkańcu Opola Lubelskiego, nie chcę się narzucać, ale pomnę ino…
  jakbyś tak miał jakieś niepotrzebne ci pieniądze, podam numer swojego konta.

  • Naiwny jesteś. To pewnie jakiś pazerny sadownik,albo plantator truskawek,który za samozbiór liczy sobie więcej niż cena na giełdzie,czy nawet w sklepie osiedlowym. Nie szkoda mi takich.

 4. Sadownik opolski może się oprysku napił i chciao zostać biznesmenem

 5. Pewnie jakiś „miastoopolski” cymbał na emeryturze,hojnie obdarzany przez pisiorów zagrabionymi nam pieniędzmi.

 6. Kolejny inwestor i zdalny pulpit???

 7. Bardzo dobrze, sam dobrowolnie wpłacił pieniądze. Piękne wykorzystanie chciwości i głupoty ludzkiej, piękne ;* bardzo dobrze zwolennikowi PiS skuszonemu 500 +

 8. Kolejny złodziej i menda pełowska okradła człowieka.

  • wracaj do Abramowic pisowski pomiocie dolony

  • Przez inflację emeryci stracili 2 emerytury. Waloryzacja przy inflacji 19% wyniosła 14%. Wypłacone 13 i dla części emerytów 14 w żadnym stopniu nie pokryły strat jakie ponieśli emeryci. Poprzez wzrost cen i wszechobecną drożyznę siła nabywcza pieniądza zdecydowanie spadła. No i kto tu jest złodziejem ?
   Ludzie ogarnijcie się !!!!!!

 9. Tam sami sadownicy i maliniarze taka kasa to nic wielkiego

Dodaj komentarz

Z kraju