Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chcesz w piątek załatwić sprawy związane z dowodem osobistym? Ważna informacja

Od najbliższej niedzieli 7 listopada zostaną wdrożone nowe rozwiązania techniczne pozwalające na wydawanie dowodów osobistych zawierających drugą cechę biometryczną, tj. odciski palców. W piątek (5 listopada) obsługa interesantów Urzędu Miasta Lublin w zakresie dowodów osobistych będzie możliwa do godz. 12.00.

W nowym dowodzie – poza odciskami palców – w warstwie elektronicznej i odręcznym podpisem właściciela dowodu – w warstwie graficznej, będzie też kilka innych dostrzegalnych zmian. Pojawi się m.in. oznaczenie państwa członkowskiego, na tle flagi Unii Europejskiej.

W związku ze zmianami w wydawaniu dowodów osobistych – od 27 lipca nie ma możliwości złożenia online wniosku o nowy dokument tożsamości. Można to zrobić tylko w Urzędzie (wyjątkiem są sytuacje, w których – ze względu na np. chorobę, niepełnosprawność, nie jesteśmy w stanie tego zrobić).

Po wprowadzeniu nowych dokumentów – składanie online wniosku o dowód będzie możliwe wyłącznie w przypadku dokumentu dla dzieci do 12. roku życia. Od nich odciski palców nie będą pobierane.

Ze względu na konieczność wdrożenia nowego systemu, w piątek (5 listopada) obsługa interesantów Urzędu Miasta Lublin w zakresie dowodów osobistych będzie możliwa do godz. 12.00.

(fot. UM Lublin)

2 komentarze

  1. cyfryzacja kraju postępuje…

    • cyfryzacja? nie żartuj przecież można było składać wnioski o dowód przez internet ale w związku z pobieraniem odcisków już nie można…