Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Celnicy zajęli 11 automatów do gier hazardowych

Funkcjonariusze celni z Lublina podczas dwóch kontroli zajęli 11 nielegalnych automatów do gier. Urządzenia znajdowały się w lokalach w Łęcznej i Lublinie.

Podczas kontroli przeprowadzonych 4 i 5 maja funkcjonariusze celni weszli do dwóch lokali działających na terenie Łęcznej i Lublina. W restauracji w Łęcznej celnicy natrafili na trzy bezprawnie uruchomione automaty do gier losowych. Z kolei w Lublinie mundurowi zajęli osiem urządzeń hazardowych w dość ekskluzywnym, choć nielegalnie działającym saloniku gier.

Celnicy przeprowadzili eksperymenty na urządzeniach, które potwierdziły, że na automatach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z przepisami mogą być urządzane wyłącznie w kasynach gry na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami gry wygasły w województwie lubelskim jeszcze w ubiegłym roku.

Służba Celna przypomina, że za urządzanie nielegalnego hazardu grozi kara administracyjna w wysokości 12 tys. zł za każdy automat oraz odpowiedzialność karna, tj. kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

2016-05-08 10:23:01
(fot. IC)

7 komentarzy

  1. Wiklinowy nocnik

    policyjne panstwo… co ich to obchodzi… jak ktos chce sobie grac za wieksza kase to niech gra …

  2. Ciekawe czy w Lublinie na ul. Targowej w kilku lokalach , to na takich maszynach to kręcą lody legalnie , czy nie legalnie ? Może ów „sanepid ” by zbadał te ” lody ” .

  3. W Tomaszowie to 100 maszyn w 1h bym zebrał lewych Rynek,Lwowska,Kościuszki, cpn sciegiennego, Lwowska koło biedny i wiele więcej. Haha

  4. Aktualnie wszystkie automaty są nielegalne poza miejscami zwanymi kasynami…więc jest ich w lubelskim pewnie z kilkaset jak nie kilka tysięcy. Ale jak celnicy zabiorą to na drugi dzień już stoją nowe i tak jest niewydolna ta służba celna i nie radzi sobie z tematem automatów. To jest prawdziwa plaga i mafia tak jak handel lewymi fajkami.

  5. To nieźle bo jak jak ja dzwoniłem ze sa u nas w sklepie to od lutego jeszcze nie zdążyli przyjechać barany

  6. Te konfitura weź sie lepiej za lekcje