Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

CBA zatrzymało mieszkankę Lublina. Za łapówkę obiecywała koncesję na handel bronią

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego nadzorowali kontrolowane wręczenie łapówki. Zatrzymane zostały trzy osoby, w tym mieszkanka Lublina i były wysoko postawiony oficer ABW.

Sprawa dotyczy biznesmenów, którzy prowadzą strzelnicę. W ostatnim czasie doszło na jej terenie do poważnego wypadku, w wyniku którego kontrolerzy dopatrzyli się uchybień. Firmie groziło odebranie pozwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Ponieważ firma posiada również koncesję na handel bronią, strata mogła być znacząca i zaważyć na jej dalszym funkcjonowaniu.

Po pewnym czasie z właścicielami firmy skontaktowała się mieszkanka Lublina, która powołując się na doskonałe znajomości oraz wpływy w MSWiA a także w policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, obiecała załatwienie sprawy a tym samym zachowanie koncesji. Oczywiście nie za darmo. W dalszych negocjacjach z biznesmenami pośredniczyło dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich to były żołnierz specjalnej bojowej jednostki wojskowej, drugi to były naczelnik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, będący obecnie na emeryturze.

To właśnie ten ostatni został wysłany w środę przez mieszkankę Lublina po odebranie łapówki w wysokości 55 tysięcy złotych od właścicieli firmy. Biznesmeni powiadomili jednak wcześniej Centralne Biuro Antykorupcyjne. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę i gdy tylko mężczyzna odebrał gotówkę został natychmiast zatrzymany. Następnie w ręce funkcjonariuszy wpadły pozostałe dwie osoby związane z tą sprawą.

-Zatrzymane osoby, powołując się na wpływy w instytucjach państwowych, obiecywały jednej z firm w kraju, w zamian za łapówkę, zachowanie koncesji na handel bronią i prowadzenie przez nią strzelnicy – wyjaśnia Temistokles Brodowski z CBA. Dzisiaj cała trójka stanęła przed sądem, który na wniosek warszawskiej prokuratury zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Śledczy nie zdradzają kim jest zatrzymana mieszkanka Lublina.

(fot. CBA)
2016-07-28 20:10:13

10 komentarzy

  1. To chociaż mogli powiedzieć z której partii ta Lublinianka. Robota majstersztyk, Mucha nie siada.

  2. Taaaak…phhy

  3. Dlaczego mucha z dużej litery……?;-)

  4. No właśnie dlaczego dlaczego mucha a nie coś ta coś tam

  5. O jakim wypadku mowa? Miałem iść na strzelnicę ale widzę ze strach … Jaka to strzelnica?

  6. Co na to paszczak?

  7. Na pewno chcieliście napisać „biznesmeni powiadomili […] CBA” ?! To chyba nierozsądne.

  8. Hehehehehe ale bzdury…