Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Były proboszcz przed sądem. Namawiał 14-latkę do seksu, jej matka przesyłała mu nagie zdjęcia córki

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi byłemu proboszczowi z Kurowa Wiesławowi C., który odpowiada za namawianie 14-latki do seksu i przesyłanie jej intymnych zdjęć. Podobną karę może otrzymać matka dziewczynki.

W piątek przed Sądem Rejonowym w Puławach rozpoczął się proces byłego proboszcza parafii w Kurowie. Ksiądz Wiesław C. odpowiada za namawianie 14-latki do seksu, oraz wysyłanie jej treści pornograficznych. W sprawie zarzuty usłyszała również matka dziewczynki, Grażyna S., która miała wykonywać córce nagie zdjęcia, po czym wysyłać je księdzu.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. 55-letni ksiądz i 39-letnia matka dziewczynki zostali aresztowani w lipcu 2019 roku. Do tej pory przebywają za kratkami. Jak wynika z akt śledztwa, duchowny w latach 2016-2018 wysłał dziewczynce zdjęcia intymnych części ciała. Pisał do niej również SMS-y, w których namawiał ją do uprawiania seksu.

Wiesław C. pisał także SMS-y do matki dziewczynki, w których nakłaniał kobietę do wykonywania córce zdjęć o charakterze erotycznym. Kobieta nie tylko nie zgłosiła tego faktu organom ścigania, lecz co więcej uległa namowom i regularnie wysyłała księdzu fotografie. Część zdjęć wysłała za pośrednictwem MMS-ów nawet z telefonu córki.

Ze względu na charakter sprawy, sąd zadecydował o wyłączeniu jej jawności. Wiesław C. został usunięty z funkcji proboszcza wiosną 2019 roku, kiedy wyszły na jaw jego skłonności wobec nieletnich. Duchowny prowadził bowiem lekcje religii w szkole podstawowej w Kurowie, więc postanowiono od razu go odsunąć od jakiegokolwiek kontaktu z dziećmi. Wiesławowi C. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Podobny wymiar kary może usłyszeć matka dziewczynki.

(fot. archiwum)

35 komentarzy

 1. ***……..e pedofile w sutannach

 2. Ksiądz który ma wykolejony umysł. Teraz będzie w więzieniu robił *** kolegom z celi.

 3. andrzej ich uniewinni

 4. Nie był tak sprytny, jak Tymek.
  Tymek wiedział, że trzeba sobie piętnastki poszukać i jest szczęśliwym ojcem (choć już nie kapłanem).
  Ten nie wiedział i siedzi…

 5. Skoro i tak obowiązuje go celibat – to może wyciąć go od spodu?
  Dopiero ładnie na mszy wyśpiewywał hosannę…

 6. Kiedy w końcu weźmiecie się za celebrytów.

 7. Ksiądz pedofil to mogę zrozumieć – częsty przypadek.
  Matka która każe swojemu dziecku robić takie rzeczy to przypadek o jakim mało słyszałem.
  Mam nadzieję, że posiedzi odpowiednio długo.
  Dziewczynka która to przeżyła. Mam nadzieję, że jakiś psycholog nie spuszcza z niej (nie dosłownie) oka – bo aż strach pomyśleć co może jej przyjść do głowy. Trzymam kciuki, żeby się pozbierała po tym wszystkim.

 8. Nie wierze, że nie gej..
  To musi byc jakas mistyfikacja 🙂

 9. Wzorowa polska rodzina

Z kraju