Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Woń alkoholu i marihuany w audi. Kierowca ma teraz problemy

21-latek z gminy Wojciechów usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna kierował audi w Niezabitowie mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

W minioną środę w miejscowości Niezabitów w powiecie opolskim funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Audi. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu i marihuany.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Ponadto funkcjonariusze poddali kierującego również badaniu na zawartość narkotyków. Okazało się, że mężczyzna nie tylko jest nietrzeźwy, ale również pod działaniem środka odurzającego. Od kierującego pobrana została krew do dalszej weryfikacji – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnym systemie, mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie posiada uprawnień do kierowania. W związku z tym został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

– Wczoraj 21-latek usłyszał dwa zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających, jak również naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy

  1. Dla kierujących aŁdi szkoda marnować prąd w bateriach od alkomatu. Wynik jest wiadomy.

  2. Ciekawe czy teraz sąd odważy się przymknąć gnojka.

  3. Do rozprawy posiedzi w Areszcie śledczym w Lublinie. Potem WYROK albo więzienia albo zawieszenie.
    Ale wątpię żeby mu się udało.

  4. Jak z peło to trzeba go przeprosić.

  5. wisielskiego szpryce chyba więcej ważyły

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo