690 680 960

Wielkie zawody pływackie w Lublinie. Zaprasza Otylia Jędrzejczak

Młodzi pływacy z całej Polski znów będą mieli swoje wielkie święto! W sobotę i niedzielę w Lublinie odbędą się zawody Otylia Swim Cup. W imprezie, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak, ma wziąć udział ponad ośmiuset młodych adeptów pływania.

To drugie tegoroczne zawody z cyklu Otylia Swim Cup – pierwsze odbyły się na początku października w Kaliszu.

– Bardzo się cieszę, że zawody Otylia Swim Cup nabrały takiej renomy, że dzieci z całej Polski przyjeżdżają na nasze zawody. Chcemy je uczyć zasad fair play, czy szacunku do przeciwnika, by każdy wyszedł z nadzieją na przyszłość. Mamy cudowne medale i wiele radości dla dzieci, choćby lody od naszego sponsora, firmy Koral. Jestem pewna, że dzięki tej wyjątkowej atmosferze miłość do aktywności fizycznej, jaką jest pływanie, wzrasta – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zawodnicy będą rywalizowali w sobotę i niedzielę na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym, 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym, 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Już wiadomo, że zawody będą miały wymiar międzynarodowy, bo na liście zgłoszeń są zawodnicy z Ukrainy. Wszyscy zawodnicy otrzymają pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. HMS Fitness i Nils Group. Jak zwykle lody dla wszystkich uczestników rywalizacji ufunduje sponsor zawodów firma Koral.

– Oprócz nagród dla najlepszych zawodników oraz medali dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach mamy także nagrody specjalne dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki w stylu motylkowym. W trakcie zawodów będziemy losowali wyścigi premiowane, których zwycięzcy otrzymają specjalne upominki – podkreśla najlepsza zawodniczka w dziejach polskiego pływania.

Najlepsi zawodnicy w stylu motylkowym otrzymają Puchar Otylii Jędrzejczak, która właśnie w tym stylu odnosiła swoje największe sukcesy.

Do rozdania podczas zawodów będzie 114 kompletów medali. Rywalizacja toczyć się będzie na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin (Al. Zygmuntowskie 4) w sobotę od godziny 11 i w niedzielę od 9.45. Zawody są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i miasta Lublin.

Wielkie zawody pływackie w Lublinie. Zaprasza Otylia Jędrzejczak

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas