Burze znów szaleją nad regionem. Zerwane dachy, powalone drzewa, zablokowane drogi (WASZE ZDJĘCIA)

Tak jak zapowiadali meteorolodzy, nad nasz region po raz kolejny zawitały burze. Choć są one mniej intensywne niż ostatnio, nie obyło się bez szkód.

W niedzielę nad naszym regionem znów szalały burze. Silny wiatr dochodzący w porywach do ok 100 km/h łamał drzewa, zrywał dachy a intensywne opady deszczu spowodowały podtopienia budynków. Jak informują strażacy, na godzinę 17:30 odnotowano na terenie województwa lubelskiego 58 zdarzeń.

– Jest to 9 uszkodzonych dachów oraz 49 połamanych drzew i konarów. Najwięcej gdyż 29 interwencji zanotowaliśmy w powiecie kraśnickim, 7 w opolskim i 5 w świdnickim 5. Na chwilę obecną nie ma osób poszkodowanych – wyjaśniają dyżurni Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Jednak kolejne interwencje wciąż wpływają.

Sporo pracy mają teraz strażacy w powiecie świdnickim i łęczyńskim. W okolicach Piask jak też Rozpłucia woda zalała budynki. W rejonie Urzędowa i Popkowic w powiecie kraśnickim wichura zerwała dachy. W kilku przypadkach drzewa spadły na zaparkowane samochody. W Piasecznie drzewo przewróciło się na dom.

Wiele dróg z powodu powalonych drzew i konarów było lub w dalszym ciągu jest nieprzejezdnych: Dk 12 w okolicach miejscowości Siedliszcze, Urzędów – Popkowice, Słodków przez las, Janowica, Kaniwola – Piaseczno i wiele innych. w Popkowicach zerwane zostały też linie energetyczne. Jak informuje Tomasz, zablokowana była droga Kraśnik – Urzędów, gdzie na jezdnię zostało powalone drzewo. Kierowcy stali tam w korku…

Jak zawsze otrzymaliśmy od Was wiele zdjęć za które serdecznie dziękujemy!. Większość zostało zamieszczonych poniżej, kolejne będą sukcesywnie dodawane.

Przed Burzą


Tomaszowice (fot. Tomasz)


Choiny (fot. Dawid)

Puławy (nadesłane z aplikacji mobilnej)
Okolice Annopola (fot. Krzysztof)


Lublin (fot. Monika)


Lublin ul. Perłowa (fot. Wojtek)


Lublin ul. Mełgiewska (fot. Adam)


Sobiska (fot. Paula)


(fot. Magdalena)Kol Zaraszów gm. Bychawa (fot. Sylwia)


Elizówka (fot. Patrycja)


Okolice Chodla (fot. Magdalena)(fot. Adam)


Firlej (fot. Marcin)


Lublin (fot. Pietia)Radzyń Podlaski (fot. Daniel)


Kazimierz Dolny (fot. Konrad)Lublin (fot. Dorota)(fot. Wioletta)Lublin ul. Wilcza (fot. Anna)
Okolice Biłgoraja (fot. nadesłane z aplikacji mobilnej)

Burza i po burzy


Kraśnik (wideo – Alan)Rynek w Krasnymstawie (fot. Łukasz)Piaski (fot. Michał)


Powalone drzewo w Świerszczowie na drodze krajowej nr 82 Łęczna – Włodawa (fot. Weronika)


(fot. Marcin)


Efekty burzy są straszne a ona wisi. Polska nie pokonani (fot Agata)
Kilka zdjęć nadesłanych do Lubelskich Fanów Burz

(fot. Nadesłane)
2016-06-26 18:21:49

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Festiwal flaków w Piaskach popłynął. Sypnęło gradem po boisku i straganach.

 2. Turysta, widz, podglądacz

  Święto malin w Kraśniku za tydzień po tej burzy nie będzie miało słodkiego smaku. Ukraińcy stracą trochę roboty i zarobku a już tak dobrze to wyglądało.Co do Popkowic to drzewo głównej drogi nie blokowało tylko zerwana linia elektryczna a z pobocznej ulicy mieszkańcy sami chętnie sprzątneli wszystko co leżało na asfalcie. Będzie dużo opału.

 3. TRZEBA SIĘ UBEZPIECZAĆ PROSZĘ PAŃSTWA …A CO SZKODA 200-300ZŁ NA ROK..??….LEPIEJ ZA TO WYPIĆ PIWO LUB FLASZKĘ..!!..

  • i wypłacą sto lub dwieście złotych

   • Jak oszczędzisz na ubezpieczeniu to nie dziw się, że ubezpieczyciel oszczędza na wypłacie. Przed zawarciem polisy przeczytaj OWU i sprawdź dokładnie za co płacisz. Ubezpieczeń jest jak mrówek i warto patrzeć co się wybiera. Cena nie jest tu żadnym argumentem. Jak ma być tanio to nie będzie od wszystkiego. Jak ma być od wszystkiego (all risk) nie będzie tanio. Zawsze ubezpieczaj na wartość rzeczywistą nieruchomości i lepiej zawyż wartości by nie być stratnym. Mieszkanie lub dom ubezpiecza się na taką sumę jaką chciałbyś sam dostać sprzedając komuś daną nieruchomość.Ubezpieczanie tylko na wartość kredytu (minimum wymagane przez bank) to idiotyzm. W razie kuku bank jest kryty i nic nie straci, ale Ty zostajesz z niczym mimo, że rodzina złożyła się pewnie wcześniej na wkład własny, sam od lat spłacałeś kredyt, wykończyłeś mieszkanie – no ale w końcu zaoszczędziłeś tą stówkę czy dwie na składce. Poza tym niedoszacowanie odbija się później podczas likwidacji szkód. Przyzwoite ubezpieczenie mieszkania (niekoniecznie all risk) można mieć za te parę stówek rocznie.
    Tak – mam do czynienia z ubezpieczeniami i niejedną tragedię ludzi widziałem. Często słyszałem, że ktoś chciał zaoszczędzić na składce, a potem się dziwił gdy coś się stało. Taka oszczędność jest bardzo pozorna.

   • Bez przesady. Moi rodzice płacą 150 zł/rok za dom jednorodzinny. Z 5 lat temu po ulewie do piwnicy (dom jest półpodpiwniczony) wlało się przez wjazd do garażu trochę wody, było to może 4-5 cm od posadzek. Wodę odpompowaliśmy. Przyjechała kobieta z firmy, zrobiła zdjęcia śladów na ścianach, pokazujących wysokość wody, po tygodniu wypłacili 1200 zł. Wystarczyło na odmalowanie, bo nic nie zdążyło popękać.

  • takis madry?? a ty ubiezpieczyles swoje auto np. od ognia, od gradu? jak bys mial ubezpieczyc wszystko co masz od „wszystkiego” to by ci kasy zabrakło a nigdy nie zgadniesz jaka szkoda moze cie dopasc. Wiec zanim cos palniesz, POMYŚL!

 4. DK17 trasa Piaski – Fajsławice jechałem w czasie nawałnicy – koszmar – widoczność jak w czasie śnieżycy czy mgły na 30-50m do przodu. Ciąg drzew przy drodze, strach było się zatrzymać Spadające gałęzie, jedna uderzyła w samochód -na szczęście uszkodziło tylko zderzak….

 5. Ale chmury jakie piękne! Jak z filmów science-fiction…

 6. Jedno ze zdjęć ukazuje jak lekkomyślni są ludzie , dzieci pod złamanym drzewem , a z boku dwie (żeby nie urazić kobiet) BABY stoją i plotkują , no brak słów , a tyle się mówi i trąbi o bezpieczeńsstwie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja