Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Budynek stanął w płomieniach, pojawiły się też wybuchy. Strażacy walczyli z ogniem ponad dwie godziny (zdjęcia)

W momencie przyjazdu strażaków budynek w całości objęty był ogniem. Działania strażaków nie były łatwe, gdyż wybuchały znajdujące się w środku butle z gazem.

Pożar przy ul. Lotniczej w Świdniku został zauważony w środę po godzinie 20. Palił się budynek letniskowy o konstrukcji murowano-drewnianej. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja oraz pogotowie energetyczne.

W momencie przyjazdu strażaków budynek w całości objęty był ogniem. W trwającej ponad dwie godziny akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej zarówno z PSP jak i OSP, łącznie 16 strażaków.

Jak nam przekazano, działania nie były łatwe, gdyż wybuchały znajdujące się w środku butle z gazem. Płomienie podsycało dodatkowo zgromadzone tam paliwo oraz tworzywa sztuczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Budynek stanął w płomieniach, pojawiły się też wybuchy. Strażacy walczyli z ogniem ponad dwie godziny (zdjęcia)

fot. nadesłane – Michał

5 komentarzy

 1. Płomienie podsycało dodatkowo zgromadzone tam paliwo oraz tworzywa sztuczne.
  To w obecności straży wolno tym palić ???

 2. To pewnie jeden z tych tfu kościelnych pałaców fundowanych na siłę z kieszeni podatnika. oby więcej im się spaliło i więcej wiernych do krzyża sie przybiło 😀

 3. A. Polonia (z innej chałupy)

  No i co z tego, że w akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej zarówno z PSP jak i OSP, łącznie 16 strażaków, jak chałupę rozniosło po okolicy ?

  • Wieś Sław i ... Boga (kościół niekoniecznie bo kasą nienasycony)

   Tak. Te butle z gazem znacznie przyśpieszyły akcję rozmywania chałupy przy pomocy strażackich sikawek.
   A przypominam: przyjechało 16.

Dodaj komentarz