Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Brawura za kierownicą zakończona zderzeniem

W piątek rano w Opolu Lubelskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9 na ul. Józefowskiej w Opolu Lubelskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pojazdów osobowych.

Funkcjonariusze ustalili na miejscu, że 37-latek kierujący samochodem marki Audi, jadąc w w kierunku centrum miasta, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas jezdni. Jadący w przeciwnym kierunku skodą z podczepioną przyczepką 38-latek widząc zagrożenie próbował uniknąć zderzenia z audi i zjechał na lewo. Rozpędzone audi uderzyło w przyczepkę.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Kierujący skodą został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ukarali 37-latka mandatem karnym za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Wkrótce się okaże, czy sprawa będzie miała swój finał w sądzie, ponieważ kierowca skody nadal przebywa w szpitalu

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

2018-03-09 14:03:47
(fot. Policja Opole Lubelskie)

19 komentarzy

 1. Witam no właśnie to jak to jest bo w tym momencie jest to jako wypadek jednak gdy osoba wyjdzie ze szpitala po badaniach jest to kolizja jeśli będzie jednak wypadek to konsekwencje dla sprawcy są większe i kara również a został już sprawca ukarany mandatem czyli poniesie kolejną karę czy można ponieść dwa razy odpowiedzialność za jeden czyn czy policja nie podjęła za szybko decyzji o mandacie? Bardzo proszę o wyjaśnienie tylko proszę o poważne odpowiedzi pozdrawiam

  • nie wiem

  • Dla takich nawet 10-krotne ukaranie przez sąd to za mało. Ale to i tak nic w stosunku do kary jaką jest wrodzona/nabyta ułomność umysłowa.

   • Dokładnie – nic nie jest większą karą, niż wrodzona ułomność umysłowa, czego najlepszym przykładem jest Franio. Aż mi go w gruncie rzeczy trochę żal… ale z drugiej strony, on chyba jest w tym stanie szczęśliwy. 🙂

  • Czy to na pewno jeden czyn?
   Niedostosowanie prędkości do warunków – pierwsze wykroczenie. Spowodowanie kolizji/wypadku – drugie wykroczenie/przestępstwo.

  • Jeżeli kogoś okradniesz, to:
   -oddajesz utraconą rzecz, albo w inny sposób pokrywasz stratę pokrzywdzonemu
   -dostajesz zawiasy, albo idziesz na roboty publiczne, albo do aresztu, albo idziesz siedzieć, itp

   Jeżeli kierujesz po pijaku, to:
   -płacisz grzywnę
   -tracisz PJ
   -dostajesz zakaz prowadzenia pojazdów

   Jeżeli spowodujesz czyjąś śmierć w wypadku drogowym:
   -zostajesz zawiasy albo idziesz siedzieć
   -płacisz zadośćuczynienie rodzinie ofiary
   -tracisz uprawnienia do kierowania (prawo jazdy) na jakiś czas albo dożywotnio
   -dostajesz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na pewien czas albo dożywotnio
   -jesteś zobowiązany przeprosić rodzinę itp.
   -jesteś zobowiązany wpłacić grzywnę na fundusz ofiar wypadków itp.

   Nie wiem dlaczego uważasz, że sąd ma wymierzyć karę tylko jednego rodzaju. Jeżeli za kolizję policjant nałożył mandat, a sprawca taki przyjął – to sąd uwzględni to w wyroku i pomniejszy np. nałożoną grzywnę o wysokość mandatu.
   Jak sam nieudolnie próbowałeś napisać – nie można dostać dwóch mandatów za jedno wykroczenie. Ale sąd może wymierzyć karę (złożoną z kilku dolegliwości) za 1 wykroczenie/przestępstwo, jak to wykazałem w przykładach.

  • Gruby… wyczaiłem Cię

  • No i co najlepsze został ukarany za niedostosowanie prędkości do warunków a nie za spowodowanie kolizji/wypadku.

  • Generalnie jest to uwarunkowane tak. Jeśli obrażenia u poszkodowanego będą trwały dłużej niż 7 dni jest to wypadek. Poniżej 7 dni – kolizja. Pobyt w szpitalu ma niewielkie znaczenie ponieważ gdy złamiesz rękę nie leżysz w szpitalu cały tydzień a obrażenia utrzymują się dłużej. Konsekwencje możesz ponieść i tak mimo wystawionego mandatu, ponieważ osoba poszkodowana może wytoczyć proces z powództwa cywilnego.

 2. Nie powinni wystawiać mandatu i nie mogą karać dwa razy za to samo jeśli będzie miał zwolnienie powyżej 7 dni będzie to wypadek i sprawa w sądzie jeśli wyjdzie po badaniach to będzie kolizja trochę się pospieszyli z mandatem

 3. nienawidzę idiotów drogowych

  Nie no pewnie pospieszyli się z mandatem …a jakby ten w którego wjechał wyszedł bez żadnego szwanku ,to pewnie według ciebie powinni go tylko pouczyć ,bo przecież nic się nikomu nie stało i każdemu się może zdarzyć …doje…ć mandat z górnej półki i ubezpieczyciel też powinien domagać się regresu od sprawcy

 4. wieśniaka załatwić z grubej rury ,brak słów na to buradztwo

 5. Prawdziwy atest na przyczepkę z marketu za 2 tyś.

  • Jeżeli nie wozisz ludzi/żywych zwierząt w takich przyczepkach – to nie masz się o co martwić.

 6. Kierowca auta ciężarowego typu bus i nie kurier

  Jakim cudem brawurowo jechał kierowca?Przecież wszyscy z LOP to jeżdżą jak niedzielni kierowcy.Ruch tylko tamują.

 7. …a cmentarz tuż ,tuż …

 8. a kiedy brawurowo wyremontują balladyny ?

 9. Znowu auuułdj . A gdzie bmwio ?

Z kraju