Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bratki z miejskich kwietników trafią do chętnych mieszkańców. Do rozdania jest blisko 2 tys. roślin

Za chwilę Lublin udekoruje nowa kwietna odsłona – bratki na rabatach zastąpią kompozycje z begonii, aksamitek i żeniszków. Z kolei bratki z miejskich kwietników trafią do chętnych mieszkańców w ramach akcji „Daj drugie życie bratkom”. Rozdawanie sadzonek zaplanowano w czwartek (25 maja) w Ogrodzie Saskim.

– Tradycyjnie pod koniec maja bratki wymieniamy na aranżacje z dekoracyjnych roślin jednorocznych, które pozostaną z nami aż do późnej jesieni. W związku z tym, że bratki są w całkiem dobrej kondycji, chcemy dać im drugie życie, tak by przez jakiś czas mogły jeszcze zdobić ogródki, działki i balkony mieszkańców – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Akcja „Daj drugie życie bratkom” odbędzie się w czwartek (25 maja) w godz. od 10.00 do 13.00 na terenie Ogrodu Saskiego, w pobliżu woliery dla pawi. Do rozdania przewidziane jest około 2 tys. bratków, które pochodzą z wiosennej obsady m.in. Placu Litewskiego i Ogrodu Saskiego. Wstępnie założono, że każda chętna osoba będzie mogła otrzymać po 5 bratków, ale ich ostateczna liczba będzie uzależniona od zainteresowania.

W miejsce bratków na rabaty i do konstrukcji wieżowych trafią m.in. zestawienia białych i czerwonych begonii. Wymiana obsady ruszy w pierwszych dniach czerwca.

(fot. UM Lublin\źródło UM Lublin)

7 komentarzy

 1. ąłysy rozdaje bratki. No cebulaki dziadersy i dziady do biegu.. gotowi.. start !

 2. to po co już wymieniają, nie można poczekać, aż bratki wykwitną i dopiero je wymieniać?

  • Urzędnicy zaplanowali i tak ma być. Bez względu na koszta i sensowność działań.

   • wstyd mieszkać w Warszawie bo to cebulowe miasto ale Lublin zaczyna niebezpiecznie zwracać się ku stolcy

 3. A kolory będzie sobie można wybrać ?
  Bo niebieskie i żółte mi się już „przejadły”.

 4. no ale dil nie ma co! przecież już po bratkach rozdadzą nie ukwiecone wykopane sadzonki które zaraz padną! Ale mogę się zalożyć że januszy i grażynek nie brakie bo ZA DARMO dajo!

 5. ile obecnie wynosi dziura w budżecie owada??

Dodaj komentarz

Z kraju