Brakowało znaków, zderzyły się dwa auta. Skrzyżowanie zostało już oznakowane (zdjęcia)

Kilka godzin po naszym materiale związanym z konfliktową sytuacją po kolizji dwóch aut, kiedy to okazało się, że to kierowcy wyjeżdżający z ul. Strojnowskiego mają pierwszeństwo przejazdu a nie ci jadący ul. Abramowicką, skrzyżowanie zostało oznakowane. Znaki usunięto podczas przebudowy ulicy Abramowickiej.

Wczoraj informowaliśmy o zderzeniu dwóch aut, jakie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Abramowickiej z ul. Strojnowskiego w Lublinie. Po godzinie 10 zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i citroen. Na miejscu interweniowała policja. Kierujący citroenem mężczyzna wyjeżdżał z ul. Strojnowskiego, z kolei kierująca oplem kobieta poruszała się od strony Biłgoraja.

Temat wywołał sporo kontrowersji. Okazało się bowiem, że początkowo uznany za winnego kierowca citroena nie zgodził się z decyzją policjantów. Jak stwierdził, kobieta z opla poruszała się zbyt szybko, a skrzyżowanie nie było w żaden sposób oznakowane. W wyniku tego funkcjonariusze potwierdzając, że w obrębie skrzyżowania nie było znaków, które mają wskazywać drogę z pierwszeństwem przejazdu, postanowili nie uznawać na razie winy żadnego z kierowców.

W takim bowiem przypadku, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, jest to skrzyżowanie równorzędne. Tak więc to kierująca oplem kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu na pojeździe, którego miała z prawej strony. Oboje kierujący mieli też świadomość, jak wygląda w tym miejscu prawidłowa organizacja ruchu, dlatego też w tym przypadku pociągnięty do odpowiedzialności może zostać zarządca drogi, który nie zadbał o prawidłowe oznakowanie skrzyżowania.

Kilka godzin po naszym materiale na miejscu pojawili się pracownicy, którzy oznakowali to miejsce. Na wyjeździe z ul. Strojnowskiego został ustawiony znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, co ma sprawić, żeby do podobnych konfliktowych sytuacji już nie dochodziło.

(fot. lublin112, nadesłane)

16 komentarzy

 1. Ludzie, litości! Wyjeżdżam z pipidówy na odwieczną trasę główną i wymuszam odwieczne pierwszeństwo. Kobieta (prócz ronda w Zielonej) od Wysokiego do pl. Bychawskiego miała oznakowane odwieczne pierwszeństwo. To postawcie mu jeszcze znak ,,ustąp pierwszeństwa” przy wyjeździe z posesji bo znowu będzie kogoś po sądach ciągał!

  • Jeszcze doczytaj opis odnośnie drogi i będziesz wiedział czy masz czy nie masz pierwszeństwa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika