Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Brakowało znaków, zderzyły się dwa auta. Skrzyżowanie zostało już oznakowane (zdjęcia)

Kilka godzin po naszym materiale związanym z konfliktową sytuacją po kolizji dwóch aut, kiedy to okazało się, że to kierowcy wyjeżdżający z ul. Strojnowskiego mają pierwszeństwo przejazdu a nie ci jadący ul. Abramowicką, skrzyżowanie zostało oznakowane. Znaki usunięto podczas przebudowy ulicy Abramowickiej.

Wczoraj informowaliśmy o zderzeniu dwóch aut, jakie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Abramowickiej z ul. Strojnowskiego w Lublinie. Po godzinie 10 zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i citroen. Na miejscu interweniowała policja. Kierujący citroenem mężczyzna wyjeżdżał z ul. Strojnowskiego, z kolei kierująca oplem kobieta poruszała się od strony Biłgoraja.

Temat wywołał sporo kontrowersji. Okazało się bowiem, że początkowo uznany za winnego kierowca citroena nie zgodził się z decyzją policjantów. Jak stwierdził, kobieta z opla poruszała się zbyt szybko, a skrzyżowanie nie było w żaden sposób oznakowane. W wyniku tego funkcjonariusze potwierdzając, że w obrębie skrzyżowania nie było znaków, które mają wskazywać drogę z pierwszeństwem przejazdu, postanowili nie uznawać na razie winy żadnego z kierowców.

W takim bowiem przypadku, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, jest to skrzyżowanie równorzędne. Tak więc to kierująca oplem kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu na pojeździe, którego miała z prawej strony. Oboje kierujący mieli też świadomość, jak wygląda w tym miejscu prawidłowa organizacja ruchu, dlatego też w tym przypadku pociągnięty do odpowiedzialności może zostać zarządca drogi, który nie zadbał o prawidłowe oznakowanie skrzyżowania.

Kilka godzin po naszym materiale na miejscu pojawili się pracownicy, którzy oznakowali to miejsce. Na wyjeździe z ul. Strojnowskiego został ustawiony znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, co ma sprawić, żeby do podobnych konfliktowych sytuacji już nie dochodziło.

Brakowało znaków, zderzyły się dwa auta. Skrzyżowanie zostało już oznakowane (zdjęcia)Brakowało znaków, zderzyły się dwa auta. Skrzyżowanie zostało już oznakowane (zdjęcia)

Brakowało znaków, zderzyły się dwa auta. Skrzyżowanie zostało już oznakowane (zdjęcia)

(fot. lublin112, nadesłane)

16 komentarzy

  1. Ludzie, litości! Wyjeżdżam z pipidówy na odwieczną trasę główną i wymuszam odwieczne pierwszeństwo. Kobieta (prócz ronda w Zielonej) od Wysokiego do pl. Bychawskiego miała oznakowane odwieczne pierwszeństwo. To postawcie mu jeszcze znak ,,ustąp pierwszeństwa” przy wyjeździe z posesji bo znowu będzie kogoś po sądach ciągał!

    • Jeszcze doczytaj opis odnośnie drogi i będziesz wiedział czy masz czy nie masz pierwszeństwa.

Z kraju