Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Bocian zaplątał się w linie energetyczne. Ptak nie przeżył

Strażacy interweniowali w sprawie bociana, który zaplątał się w linie energetyczne. Niestety pomimo przeprowadzonej akcji ptak nie przeżył.

Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Niemcach w rejonie skrzyżowania ulic Krętej i Prostej znajduje się bocian zaplątany w linie energetyczne.

Na miejscu interweniowali strażacy z Lublina i Niemiec, a także pogotowie energetyczne. Niestety ptak został porażony prądem w wyniku czego nie przeżył. Strażacy za pomocą podnośnika ściągnęli martwe zwierzę z transformatora.

Ptaki mogą być narażone na wypadki na liniach energetycznych m.in. podczas lotu. Zwłaszcza większe gatunki, mogą nie zauważyć linii energetycznych podczas lotu i zderzyć się z nimi, co prowadzi do obrażeń lub śmierci ptaka. Ptaki takie jak bociany często budują gniazda na lub w pobliżu linii energetycznych. Jeśli gniazdo jest niestabilne lub zlokalizowane zbyt blisko przewodów, może dojść do jego uszkodzenia lub upadku, narażając ptaki na niebezpieczeństwo.

Jeden komentarz

  1. To w ile tych linii zaplątał się nieszczęsny bocian? A poza tym, w jaki sposób, już po porażeniu, zdołał się wyplątać z owych linii i przeskoczyć na transformator, z którego go ściągnięto?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport