690 680 960

Wóz strażacki z gminy Głusk trafił na Ukrainę. Tam posłuży jeszcze wiele lat (zdjęcia)

Przez wiele lat służył strażakom z gminy Głusk. Teraz będą go użytkowali strażacy ochotnicy z Ukrainy. Przekazanie kluczyków miało miejsce w Dominowie.

We wtorek 13 sierpnia w Dominowie odbyła się uroczystość przekazania wozu strażackiego dla strażaków z Ukrainy. Mający wiele lat pojazd przez wiele lat służył strażakom z gminy Głusk. Ostatnio używany był przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Mętowskim. Kiedy w 2017 roku otrzymali oni nowy samochód gaśniczy, ten przestał być potrzebny.

Władze gminy postanowiły przekazać pojazd w formie darowizny Gromadzie Litowież w Obwodzie Wołyńskim. O ile w Polsce Ochotnicze Straże Pożarne działają już nawet ponad sto lat, to na Ukrainie dopiero zaczynają być tworzone. Dlatego też każdy sprzęt gaśniczy jest tam niezwykle pożądany. Mercedes z gminy Głusk, choć wizualnie nie prezentuje się najlepiej, to jednak jest w pełni sprawny i może służyć jeszcze wiele lat.

Uroczyste wręczenie kluczyków odbyło się przed siedzibą Urzędu Gminy Głusk. Wzięli w nim udział wójt Jacek Anasiewicz, przedstawiciele OSP Majdan Mętowski a także wójt Litowieża Ivan Ivanchuk wraz z delegacją. Przekazanie pojazdu jest częścią większego projektu „Wzmocnienie potencjału ochotniczych straży pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i Obwodu Wołyńskiego”, realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina.

(fot. UG Głusk)

20 komentarzy

  1. Potępiam
    Wszędzie tylko nie na Wołyń

  2. To w podziękowaniu za mordy gwałty na naszych Przodkach.

  3. Ja bym wolał to na,złom oddać niż na ukraine. Niech sobie kupią. Co za decyzja. Chyba ten co decydował nie wie jak Ukraińcy dzieci za nogi brali i o stodole. Albo brzuchy rozcinali kobietom. Niech się palą za Bugiem A wozu bym im nie dał.

  4. Precz z ukrainą i ukraincami, powinno sie icb wypedzic wszystkich z Polski!

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas