Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Blisko 2 tys. wykroczeń, 14 zatrzymanych praw jazdy. Pokłosie policyjnej akcji „Prędkość”

W minioną środę podczas akcji „Prędkość” policjanci z lubelskiego garnizonu ujawnili blisko 2 tysiące wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. 14 kierującym zatrzymano prawo jazdy za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również innym uczestnikom ruchu, zwłaszcza pieszym i rowerzystom.

– Tylko w środę policjanci podczas akcji „Prędkość” skontrolowali ponad 2 tysiące kierujących. Ujawniliśmy blisko 2 tysiące wykroczeń polegających na przekroczeniu przez kierujących dozwolonej prędkości, a 14 kierującym zatrzymaliśmy prawo jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Brawura może doprowadzić do tragedii

Prowadzone przez policjantów wzmożone działania oraz codzienna ich służba na drogach dowodzą, że nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Z związku z powyższym mundurowi apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii.

Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować do oznakowania ale też do warunków panujących na drodze. Nie zapominajmy również o zachowaniu wzmożonej czujności m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

18 komentarzy

  1. No trzeba trzepać przed wyborami kasę skądś trzeba mieć na kampanię. A po tej akcji tyle samo będzie pić ćpać i przekraczać prędkość bo jakby zależało komuś na zdrowiu i życiu użytkowników drogi to zaczęli budować infrastrukturę i uświadamiać ludzi od najmłodszego a nie tylko kupują nowe wozy policyjne i fotoradary

Dodaj komentarz