Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bili i kopali na placu Litewskim, jedna osoba padła nieprzytomna. Sprawcy zostali zatrzymani (zdjęcia)

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności nocnej bójki, jaka miała miejsce na placu Litewskim w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala, wciąż jest hospitalizowana.

Tydzień temu, a dokładnie w nocy z piątku na sobotę, z 7 na 8 kwietnia, w centrum Lublina doszło do awantury, która zakończyła się rękoczynami. Po godzinie 1.00 policja została zaalarmowana, że na placu Litewskim, obok McDonalda, bije się grupa 15 osób. Zgłaszający dodali, że jeden z uczestników leży nieprzytomny na ziemi.

Na miejsce natychmiast skierowano kilka znajdujących się w okolicy patroli, a także zespół ratownictwa medycznego. Jak nam wyjaśnia nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze zastali tylko część uczestników awantury. Było wśród nich dwóch pobitych 19-latków. Jeden z nich wymagał pomocy lekarskiej, więc zaopiekowali się nim ratownicy medyczni, po czym mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili również rysopisy agresorów i rozpoczęli penetrację okolicy. Mężczyźni nie zdołali się daleko oddalić, gdyż zauważono ich na ul. Kapucyńskiej. Tam też zostali zatrzymani. Na komisariat, do wyjaśnienia, trafiło pięciu z nich, przy czym, jak wskazują mundurowi, część usłyszała już zarzuty.

O pomoc w tej sprawie zwróciła się do nas adwokat jednego z pobitych 19-latków. Jak wskazuje, zdarzenie zostało częściowo zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu, jednak nagranie z góry nie zawiera szczegółów. Dostrzec na nim można jednak, że bójkę obserwowało sporo osób, część z nich rejestrowała jej przebieg za pomocą telefonów komórkowych.

Dlatego też mecenas postanowiła zaapelować do świadków o kontakt. Gdyż w tej sprawie bardzo istotny ma być nie tylko dokładny przebieg zdarzenia, lecz również słowa, jakie padały. Kontaktować można się poprzez naszą redakcję. Pełna anonimowość jest zapewniona.

Bili i kopali na placu Litewskim, jedna osoba padła nieprzytomna. Sprawcy zostali zatrzymani (zdjęcia)

Bili i kopali na placu Litewskim, jedna osoba padła nieprzytomna. Sprawcy zostali zatrzymani (zdjęcia)

Bili i kopali na placu Litewskim, jedna osoba padła nieprzytomna. Sprawcy zostali zatrzymani (zdjęcia)

(fot. nadesłane – zatrzymanie sprawców na ul. Kapucyńskiej)

29 komentarzy

 1. PIS przy władzy mamy efekty dość nieudaczników

 2. Drogi też jest ??
  Byłeś kiedyś w centrum czy tylko w internetach widziałeś?

 3. Krzychoca milicji

  Taka moda,alkohol bójki,itp itd

 4. Przecież jest monitoring, jak mój pies nasrał ma litewskim to za 5 minut był madat

 5. Administratorze, nie usuwaj wybranych (niewygodnych) komentarzy! Najlepiej zablokuj możliwość komentowania.

  • Mianowicie jakie i gdzie zostały usunięte? Bo z tego co wiemy i widzimy, żaden nie został usunięty…

   • Komentarze dwóch osób a w zasadzie dwóch pań z wczorajszego dnia! Ponieważ nagłośniona sprawa dotyczy mnie osobiście z uważnością śledzę wpisy. A Kontakt świadków nie ma prawa być z redakcją a z policją

 6. Krzychoca milicji

  Mnie w biały dzień chciał gówniarz bić za to że jadłem kebaba na ławce w parku na Podzamczu, najgorsze jest że byłem wtedy taki zły , że gówniarza bym pobił porządnie i to jest takie życie,wpierdzielisz takiemu co cię zajczepia i bije ,to idziesz do paki jak nie masz w milicji znajomosci

Z kraju