690 680 960

Biała Podlaska: Wpadł członek grupy wyłudzającej pieniądze „na policjanta”

Policjanci z Białej Podlaskiej i Lublina zatrzymali 32-latka, członka grupy wyłudzającej pieniądze metodą „na policjanta”. Mężczyzna wpadł po tym, jak wypłacił przelane na jego konto pieniądze.

W minioną środę w Białej Podlaskiej doszło do ponownych prób wyłudzenie pieniędzy. W jednym przypadku dzięki czujności pracownika banku, 82-letni mężczyzna nie stracił 40 tys. złotych. Z kolei inni mieszkańcy tego miasta mieli mniej szczęścia. Dwójka 67-latków straciła łącznie ponad 53 tys. złotych.

W jednym przypadku pieniądze zostały przekazane osobiście kurierowi, a w drugim doszło do pocztowego przelewu blisko 25 tys. zł.

– Dzięki współpracy policjantów z Białej Podlaskiej i Lublina, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali tego samego dnia 32-letniego mieszkańca Lublina, który wypłacił pieniądze przelane z Białej Podlaskiej. Mężczyzna został przewieziony do Białej Podlaskiej gdzie będą z nim wykonywane czynności procesowe – informuje kom. Jarosław Janicki z bialskiej Policji.

Trwa ustalanie pozostałych osób biorących udział w procederze. Zatrzymany 32-latek został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

2016-03-06 10:41:54
(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

 1. Który z nich na zdjęciu to oszust?

  • Niedorzecznik prasowy 112

   Ten którego twarz nie jest zasłonięta – bo ten z zaslonietą musi pozostać anonimowy, żeby mógł być użyteczny podczas innych czynności policyjnych.
   🙂

  • Obydwóch …

 2. Myślę, (a każdemu sie może przytrafić), że jak owi „biedni” oszukani mieliby zanieść kasę do najbliższego kościoła i jeszcze całować w łapę (co jest wielce niehigieniczne) pana proboszcza, że zechciał to wziąć, to lepiej jak oddali „innemu” potrzebującemu.
  😀

  • Młoda Pierdółkówna

   Ciekawe zjawisko – takie dziadostwo (babcia z dziadkiem), kotwasi kasę, wnuczkom skąpiąc na dyskoteki, czy smartfony, albo inne tablety, a większego bez wahania odda byle komu kto ma na tyle dobry bajer, żeby taki dureń oddał mu kasę, trzymaną na „czarną godzinę”..

   • Opusgej (nie mylić z Opus Dei)

    A żebyś wiedział – dobry bajer to potęga, Hitler dzięki dobremu bajerowi pół świata zawojował, przedstawiciele Boga (i Allaha też) dzięki bajerowi mają dobry utarg od kilku tysięcy lat, to dziwić się, że jakiś „zasłabnięty”, albo „zaspany” na umyśle odda pierwszemu lepszemu dorobek połowy swojego życia?

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas