690 680 960

Bestialstwo w Lublinie: Wyrzucił kota z 10 piętra


W sobotę pijany mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Kruczkowskiego wyrzucił z balkonu kota. Zwierze nie przeżyło upadku.

Do tego okrutnego zachowania doszło w sobotę około godziny 12-tej. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zadzwoniła osoba, zgłaszając, że z jednego z balkonów wieżowca przy ulicy Kruczkowskiego ktoś wyrzucił kota, który spadając na ziemię zginął na miejscu.

Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji. Mundurowi już po chwili ustalili mieszkanie, z którego wyrzucono bezbronne zwierze. Gdy funkcjonariusze weszli do środka, okazało się, że trwa tam impreza zakrapiana alkoholem. Zatrzymano sprawcę, którym okazał się 55 letni mężczyzna. W chwili aresztowania znajdował się on pod znacznym wpływem alkoholu, jak wykazało badanie miał aż 3 promile w organizmie.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej