Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tak będzie wyglądał terminal na lubelskim lotnisku po rozbudowie. Właśnie wybrano wykonawcę prac

Port Lotniczy Lublin wyłonił wykonawcę, który rozbuduje terminal pasażerski. O kontrakt starało się czterech wykonawców, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STRABAG, oferując 10,6 mln zł netto za wykonanie usługi.

Do połowy marca powinna zostać podpisana umowa na rozbudowę terminala w Porcie Lotniczym Lublin. Dzisiaj rozstrzygnięty został przetarg, który wygrała firma STRABAG. Prace potrwają 8 miesięcy od dnia wejścia przez wykonawcę na plac budowy. Nie oznacza to jednak, że nowa część terminala będzie od razu dostępna dla pasażerów. Kolejne cztery miesiące potrwają odbiory budowlane i aranżacje lokali komercyjnych.

– Rozbudowa terminala podyktowana jest stale wzrastającym ruchem pasażerskim. Chcemy, aby pasażerowie, korzystający z Portu Lotniczego Lublin mieli zapewnione komfortowe warunki. Dzięki tej inwestycji uda nam się zwiększyć przepustowości hali odlotów, a także poszerzyć część komercyjną – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Projekt zakłada przebudowę istniejącego i budowę nowego skrzydła. Prace obejmą powierzchnie prawie 2200 m2. Pod rozbudowę przeznaczono teren przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala, w części „odloty”. W hali zlokalizowane będzie: poczekalnia odlotowa dla pasażerów strefy Schengen wraz z wyjściami dla pasażerów, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia służbowe Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, poczekalnie komercyjne, salonik „business lounge” dla pasażerów strefy Schengen, toalety i pomieszczenia techniczne.

 

rozbudowa etap I (2)

 

Rozbudowana część terminala będzie miała długość – 34,8 m; szerokość – 61,8 m oraz wysokość – 8 m. Obecna hala odlotów zostanie dostosowana w całości do obsługi ruchu Non-Schengen wraz z nowymi stanowiskami kontrolerskimi Straży Granicznej.

 

rozbudowa etap I (3)

2018-03-08 13:11:53
(fot. PLL)

11 komentarzy

 1. A cargo gdzie?

  • Laubzega na naftę

   Co ty mnie o cargo…
   Cza przypilować, coby jekie dywersanty brzóz nie nasadzili

 2. Wygląda jak jakaś hala produkcyjna 😀

 3. rolnik (dawniej: chłop)

  No i proszę, wystarczyło dać emerytom i rencistom po 2,7% podwyżek, a towarzystwo natychmiast chce frówać, we wszystkie stroy świata. Niedziwota, że i lotnisko mus rozbudować.
  Choć tak na prawdę pomnik jedynie słusznego prezydenta by wystarczył.

 4. miejsce na lokal dla Biedronki będzie jak nic – i handel w niedzielę dozwolony, uzasadniony obsługą podróżnych

 5. Po co rozbudowywać tego NIELOTA, skoro lotnisko generuje straty dla Województwa i jeszcze się dokłada do tego interesu????

  • To zacznij latać. A niestety nie stać Cię.

   • Jeżeli go nie stać na latanie, tym bardziej nie powinno mu się zabierać z podatków i fundować latanie tym, których stać.

 6. A kiedy terminal na balladyny?

 7. a gdzie informacja o cenach pozostałych oferentów? przecież to informacja publicznie jawna (czyżby ceny odbiegały bardzo znacząco od „pyrrusowego zwycięzcy”?)