Lublin: Będzie wyczekiwany remont ul. Zorza. Niebawem ruszy poszukiwanie wykonawcy

W ubiegłym roku przebudowano większą część drogi łączącej Głusk z Kalinówką. Pozostał kilkusetmetrowy odcinek pełen dziur i nierówności. Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z jego remontem.

Od dłuższego czasu wielu kierowców zadaje pytania, co dalej z remontem pozostałego odcinka drogi łączącej Głusk z Kalinówką. Przez lata droga ta była w opłakanym stanie. Doszło do tego, że na początku 2017 roku wprowadzono znaczne ograniczenia w ruchu. Ustawiono znaki zakazu ruchu, z którego obowiązywania zostali wyłączeni mieszkańcy.

Droga ta położona jest zarówno na terenie Lublina, jak też gminy Głusk, którym to zarządza Zarząd Dróg Powiatowych. Odcinek o długości 3,8 km doczekał się przebudowy, a kierowcy od kilku miesięcy jeżdżą już po nowej, równej nawierzchni. Z kolei znajdujący w granicach miasta Lublina 1,2 km odcinek ul. Zorza pozostał w niezmienionym stanie.

Oprócz kierowców, zaniepokojeni brakiem jakichkolwiek działań zmierzających do remontu tego odcinka, byli też mieszkające w pobliżu osoby. Pod koniec ubiegłego roku odbyły się spotkania z mieszkańcami, w których rozmawiano o konieczności kompleksowej przebudowy ulicy Zorza, oraz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. W listopadzie temat ten trafił też do prezydenta miasta. Efektem tego było ujęcie inwestycji w budżecie miasta na rok 2018.

Aktualnie trwa przygotowywanie dokumentów niezbędnych do wszczęcia procedury przetargowej, na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Zorza. Wszczęcie postępowania planowane jest na początek drugiego kwartału 2018 roku.

(fot. Google Street View)
2018-02-25 20:20:19

Zobacz również

23 komentarze

 1. A BALLADYNY KIEDY ?

 2. gdyby nie dzialajacy inteligentny system swiatel (dziala po 23:00) to 25 mln zl wystarczylo by i do Dysa i Fabryczna i Kruczkowskiego i Romera i Nadbystrzycka itd. glosuj na Zuka on cie oszuka

 3. Rasowy Ujeżdżacz Smutnych Dżokejek

  Co tam ulice…reprezentatywna Aleja Racławicka to jedno wielkie nieporozumienie, które omijam szerokim łukiem ze względu na stan nawierzchni. Jak mówimy o ulicach to głęboka też nie odstaje od innych wymienionych wcześniej „kwiatków”

 4. Zorza, Wojenna, Fabryczna, Zana od Paco do Globusa, Sowińskiego/Głęboka – jedne z najgorszych dróg w Lublinie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja