Będą jeszcze bilety na żużlowe emocje. Kibiców z parkingu na stadion dowiezie autobus

Będzie jeszcze szansa na zakup biletów na piątkowe spotkanie Speed Car Motor Lublin – Fogo Unia Leszno. Dla kibiców zostanie też uruchomiona specjalna linia autobusowa.

W najbliższy piątek 3 maja, w ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin podejmie Fogo Unię Leszno. Menedżer lubelskich koziołków Jacek Ziółkowski przedstawił awizowany skład w którym wystąpią: Paweł Miesiąc, Andreas Jonsson, Dawid Lampart, Robert Lambert, Mikkel Michelsen, Wiktor Trofimow i Wiktor Lampart. Pierwszą parę stworzy postrzegany za nadzieję sezonu Paweł Miesiąc oraz kapitan zespołu Andreas Jonsson.

Po raz kolejny operator systemu sprzedaży biletów przekonał się, jak ogromne jest zainteresowanie mieszkańców Lublina tym sportem. Znów bowiem serwery firmy nie wytrzymały oblężenia chętnych zakupem wejściówek na stadion. Awaria trwała kilka godzin i po raz kolejny wywołała spore zamieszanie wśród kibiców. Jednak tak jak poprzednim razem klub posiada jeszcze pulę biletów, których sprzedaż ruszy w środę w południe w kasach stadionu. Warto wcześniej przygotować odliczoną kwotę, gdyż będzie to jedyna akceptowalna forma płatności.

Klub zwrócił się już do Zarządu Dróg i Mostów o zgodę na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu podczas piątkowego meczu. W godzinach od 16:00 do 22:30 zamknięte dla ruchu mają zostać Al. Zygmuntowskie. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, główny parking dla kibiców będzie się znajdował przy Arenie Lublin. Aby fani żużla mogli łatwiej dostać się na stadion, zostanie uruchomiona specjalna, bezpłatna linia ŻUŻEL. Autobus będzie kursował w godz. 18:00 – 20:00 z częstotliwością co 15 minut i pojedzie trasą: Lubelskiego Lipca 80 – Piłsudskiego – Narutowicza – Muzyczna – Lubelskiego Lipca 80.

Dla kibiców dojeżdżających na mecz zostanie ustawiony tymczasowy przystanek na al. Piłsudskiego przy stacji paliw. Linia będzie realizowana przez niskopodłogowy autobus przegubowy. Dodatkowo, po zakończeniu meczu, na tymczasowy przystanek na al. Piłsudskiego naprzeciwko stacji paliw, zostanie podstawiony autobus przegubowy, który odwiezie kibiców na parking przy Arenie Lublin.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. Żużel w Lublinie jest na najwyższym poziomie a piłka nożna jest w d….

 2. ktoś powinien za to beknąć… bilet powinien być numerowany i każdy siadać zgodnie z nim. powinno się sprzedać tyle biletów
  ile miejsc…a ochrona powinna lepiej sprawdzać ludzi a nie np butelki wnosza..Jak tak dalej będzie jak było ostatnio to składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez rządzących tym klubem. Ciekawe np jak podczas ewakuacji by bylo? czy ten tlok nie sprawiłby ze ludzie się zadepcza? Bezpieczeństwo ludzi to podstawa.

  • puknij się w czerep

  • Franz, popieram w 100%!
   Kupujesz bilet i nie masz pewności że mazz miejsce na stadionie! WTF?!
   Żeby pójść z dzieckiem na mecz, to trzeba minimum 2h wcześniej zapierdzielac na stadion, zeby wyvrac jakies sensowne miejsce. Porażka.
   Zdecydowanie powinny być numerowane krzesełka. Nie każdy lubi stać na koronie. Żaden tam szanujący się prezesina tak nie postępuje!

   • Jak chcesz siedzące to idź na mecz do hali, tam na pewno krzesełka będą i będziesz siedział. W latach 90 jak stadion pękał w szwach to nikt nie narzekał iż 3h się nieraz szło na stadion i do tego krzesełek też nie było. Może jeszcze 20 minut przed meczem na ciebie mają czekać do kupienia bilety bo „Jaśnie Wielmożny, tfu Pan Hrabia tfu”, chce zaszczycić nas swoją osobą na stadionie z rodziną.
    Podziękuj tym co dawniej mieli stadion przebudować, a zwlekali bo ciągle coś innego robili tylko nie to co potrzebne było.

  • franz zapraszm do poczytania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zastosowania tego wobec kibiców tak jak przepis nakazuje, a do tego przepis p.poż dotyczący obiektów sportowych jak i pustych dróg ewakuacyjnych. Jak zrobisz tak jak to twierdzisz nie sprzedając tylu biletów na taką jak jest pojemność stadionu to jesteś w wielkim błędzie. Ktoś gdzieś w urzędzie ma jakiś ciekawy przelicznik i na tyle wydaje zgodę na ilość osób na stadionie, więc nie pisz bzdur typu co z ewakuacją ludzi, bo się potratują. Najlepiej mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie o swoje zachowanie.

 3. wesoły autobus :)

  Skrzyżowanie Stadionowa / Lubelskiego Lipca ’80 (przystanek Arena Lublin 02) – Piłsudskiego – Stacja Paliw Orlen.
  To jest ok… 1 KILOMETR = 1000 METRÓW !!!
  Czy w autobusach będą podawane gorące dania?
  O toalecie i video nie wspomnę 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie