690 680 960

Awaria windy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uwięzione osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku awarii windy w budynku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16 na terenie kompleksu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy Al. Racławickich w Lublinie. W głównym budynku awarii uległa jedna z wind. W środku znajdowało się sześć osób.

Ponieważ nie udało się jej uruchomić, o pomoc poproszona została straż pożarna. Wcześniej jednak udało się awaryjnie otworzyć drzwi i ewakuować znajdujące się w windzie osoby. Jak nas poinformowano, spędziły one tam kilkadziesiąt minut.

Z uwagi na fakt, iż uskarżały się one na złe samopoczucie oraz inne dolegliwości, na miejsce wezwane zostały zespoły ratownictwa medycznego. Dwie kobiety wymagały pomocy lekarskiej, więc przetransportowano je do szpitala. Obecnie nie jest jeszcze znana przyczyna awarii windy.

(fot. nadesłane – Oliwia – DZIĘKUJEMY!)

42 komentarze

  1. No dobra… czas zabrać głos… Połączenie alarmowe z kabiny 15:5/ koniec rozmowy 16:01/ samochód, RAJD przez pół miasta w godzinach szczytu i korkach (w międzyczasie jeszcze 5 połączeń gdzie cały czas mówię że jestem w drodze) / 16:18 jestem na miejscu/ 16:20 dzwoni dyżurny straży, mówię że jestem na miejscu uwalniam ludzi i nie potrzebuję ich pomocy/ 16:22 ludzie są uwolnieni/ 16:23 zjawiają się strażacy a za nimi reszta świty. Długo? Czekam na Kozaka który przebije się przez miasto w godzinach szczytu szybciej. Lublin 112…. po raz kolejny udowodniliście że z rzetelnym dziennikarstwem nie macie nic wspólnego. Zamiast zasięgnąć informacji „u źródła” wpisujcie ten stek bzdur. Straż jak przyjechała nie miała już nic do roboty. Zastanówcie się ludzie zanim zaczniecie głupio komentować… Nikt z nas nie jest nadczłowiekiem, nie lata jak Batman, nie ma supermocy jak Superman, jesteśmy tyko ludzmi…..

  2. Jeszcze słowo do ZNAWCÓW tematu….. Bebechy mu się przywracają jak czytam te wasze mądre wywody ale szkoda czasu na komentarze…. Większość z was ssała pieluchę jak ja już pracowałem w zawodzie…..

  3. A pisząc o „awaryjnym otwarciu drzwi” pewnie mieliście na myśli tych oszołomów wpychających noże między drzwi a ościeżnicę….. Takim działaniem tyko pogarsza się sytuację. Natomiast straż po przyjeździe to MNIE się pytała jak mają reagować w takiej sytuacji…..

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas