Awaria, przepraszamy, czyli koniec Almy w Lublinie. Sklepy zamknięte, towar wywożony

O problemach sieci handlowej Alma wiadomo nie od dzisiaj. Choć firma zapewniała, że zlikwiduje tylko cześć sklepów, zamykane są one jeden po drugim. Nie inaczej jest w Lublinie.

Lublinianie nie zrobią już zakupów w delikatesach Alma. Ze względu na problemy finansowe firmy, zamykane są kolejne sklepy. Przed kilkoma miesiącami znacząco ograniczono powierzchnię i asortyment w delikatesach znajdujących się w Tarasach Zamkowych, teraz trwa likwidacja sklepu w Galerii Olimp. Pozostały już tylko puste regały, cały towar jest wywożony do Warszawy i Krakowa. Z kolei pracownicy otrzymali wypowiedzenia.

Problemy w sieci delikatesów rozpoczęły się kilka miesięcy temu, kiedy firma zaczęła ociągać się z płatnościami dla dostawców towaru. Wielu z nich do czasu uregulowania zaległych faktur wstrzymało dostawy. To sprawiło, że półki zaczęły świecić pustkami. Firma początkowo nie chciała się przyznać do problemów finansowych tłumacząc, że prowadzi z dostawcami negocjacje, stąd była ograniczona ilość towaru. Dopiero w kolejnych komunikatach ogłoszono, że wdrożony został plan restrukturyzacyjny.

To właśnie w ramach wprowadzanych oszczędności, powierzchnia sklepu w Tarasach Zamkowych została zmniejszona. Później spółka Alma Market złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i wydała w tej sprawie stosowne oświadczenie, w którym część winy za zaistniałą sytuację, usiłowano zrzucić na dziennikarzy. – Zawirowanie w działaniu Spółki odbiło się negatywnym echem w mediach, co wpłynęło na restrykcyjne zachowania dostawców i spotęgowało problemy z zatowarowaniem naszych sklepów – wyjaśniały władze Almy.

Tylko w ubiegłym roku straty firmy sięgnęły prawie 150 mln złotych. Również ciągle spadający kurs akcji sprawił, że giełdowa wartość spółki wynosi około 11 mln złotych, gdy jeszcze nie tak dawno spółkę wyceniano na ponad 200 mln złotych. Firma zapowiedziała także zwolnienia grupowe swoich pracowników. Mają one objąć około 1300 osób. Choć otrzymują oni propozycje pracy w innych sklepach sieci, to w większości są one odrzucane. Powodem jest często bardzo duża odległość, jaką by mieli pokonywać do nowego miejsca zatrudnienia. Dodatkowo nikt już nie wierzy, że sieć delikatesów podniesie się z kryzysu.

– Jak likwidowali Almę w Tarasach Zamkowych zaproponowano nam pracę w delikatesach w Galerii Olimp. Większość osób skorzystała, lecz sprawiło to, że na sklepie było dwa razy więcej pracowników. Wiele osób nie miało co robić. Teraz zlikwidowali i ten sklep. Więc kto uwierzy, że z następnym nie będzie to samo – wyjaśnia anonimowo jeden z pracowników.


(fot. lublin112)
2016-10-03 20:16:00

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Wielka szkoda, nie jestem zamożny, ale lubiłem kupić sobie na smak, jakiś wyszukany ser czy coś sprowadzanego zza granicy. Był klimat w tych sklepach, przykro – tym bardziej, że to chyba polska firma?

  • Polska firma i w dodatku już z tradycjami. Śpieszmy się kochać polskie firmy, tak szybko odchodzą…

  • Może jeszcze sprzątaczki mają dobrze zaopatrzone magazyny, za pół ceny towary z górnej półki można było kupić, ochroniarze też dobry biznes kręcili. Nie dziwne ,że bankruta strzelili bo ile można kraść.

 2. HAHAHA i bardzo dobrze ! niech upadna najlepiej wszystkie almy ! góóówniany sklep w ktorym ceny maja z kosmosu. nie dziwie sie ze dzieje sie tak jak sie dzieje haha 🙂
  szkoda tylko pracownikow, ale oni i tak sobie cos w koncu znajda.

 3. Matole z czego tu się cieszyć. Będziesz płacił Hiszpanom i Niemcom. Ani złotówki w Polsce nie zostawisz. Brawo ty.

  • Co za różnica komu, jak mam taniej. Jeżeli cena była by taka sama , to nie widzę problemu robić zakupów w Almie, ale jeżeli nawet zwykła parówka tej samej firmy jest prawie złotówkę droższa , to jaki sens ma przepłacania? Robiąc zakupy codzienne, jest bez sensu jechać dalej i płacić drożej , prawda?

 4. Sklep dla snobów

 5. A gdzie informacja o kardiologu że szpitala UM w lublinie

  • :/ że co?? moze dokonczysz o co ci chodzi?

   • A to że u znanego kardiolog znaleziono bron .I trwają badania czy któraś nie brała udziału w przestępstwie. Zastanawiają mnie dziwactwa lub hobby bogatych .Z jednej strony ratują życie a z drugiej…

 6. dr Benedykt Krówka

  Aj-waj , łezka w oku sie kręci ale naszczęście tatu , stary trep okulista i braciak młodzszy też , to chyba cuś poradzą …?

 7. Bardzo dobrze, w Lublinie jest lubelska firma tj. Stokrotka i niech ona sobie zarabia. Alma bardzo droga.

 8. Stokrotka powinna wykupić Alme i stworzyć coś na wzór takich produktów DELUX czyli generalnie jak każda inna stokrotka ale niech chociaż 1/4 to będą produkty takie jak były w almie

  • Już było kiedyś: Delima. Niewypał. Stokrotka się nauczyła, Alma nie. Stokrotka jest i będzie, Alma… ?

 9. mogliby tam biedrę zrobić 😀

   • Biedronka ma już swój sklep centralnie vis-a-vis Galerii Olimp. Kolejny sklep Biedronki znajduje się 5-10 minut piechotą od Olimpu, przy ul. Obywatelskiej. Gdyby komuś brakowało chłamu, to 10-15 minutowy spacer zaprowadzi go do kolejnego sklepu Biedronki przy ul. Choiny.

    Jeszcze trochę Biedronek dookoła i się z ręką w nocniku obudzicie, jak już portugalczycy w segmencie biedasklepów nie będą mieli z kim cenowo walczyć o klienta. „Tygodnie greckie”, „tygodnie francuskie” i „tygodnie hiszpańskie”, a poza nimi żryj Polaku-karaluchu byle gówno – asortyment bogaty niczym w PRL. I to się jeszcze z poklaskiem spotyka, eh…

 10. Wypadek przy rondzie Kasprzaka ok 23, a u was o tym cisza

 11. Szkoda no to POLSKI SKLEP TRAKTUJACY KLIENTOW UCZCIWIE swieze towary dobra jakosc

 12. Gośka bredzisz zwłaszcza grill tam był świeżutko myty i przyprawiany znam ludzi co tam pracowali normalny wyzysk i obóz pracy jak wszędzie tylko pod ładną przykrywką i szyldem Delikatesy.

  Co do biedry w Olimp,Plaza,Tarasy nigdy to nie nastąpi ponieważ galerie by straciły na prestiżu bo biedra jest uważana za sklep dla biedy i plebsu nie wiedzieć czemu w groszku czy żabce taki sam syf.

  I nie oszukujmy się w galeriach mozna spotkać tylko nadymanych buraków co to u Richarda na zlewie robia i przyjechały na galeryje sie pokazać

 13. I DOBRZE…JAK CHLEB U NICH KOSZTOWAL 6ZŁ to i bankrutują

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka