Wyremontowaną drogę sprawdzili biegacze. Powiatowe Biegi Uliczne odbyły się w gminie Jabłonna

W niedzielę 2 października odbyły się szóste już Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami”. Zawodnicy mieli do pokonania odcinek 7 kilometrów z miejscowości Chmiel Pierwszy do Skrzynic Drugich.

Zgodnie z tradycją organizowane już od sześciu lat Powiatowe Biegi Uliczne były połączone z oficjalnym zakończeniem jednej z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych. Tym razem zawodnicy pobiegli przebudowaną drogą Lublin – Głusk – Skrzynice – Chmiel – Krzczonów – Sobieska Wola. Tak jak każdego roku, na starcie stanęły reprezentacje uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz drużyny samorządowców z powiatu lubelskiego.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 6 x 800 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy. Największym wyzwaniem okazał się bieg główny, który wystartował o godzinie 14:30 spod remizy OSP w Chmielu Pierwszym. Zawodnicy musieli pokonać trasę o długości 7 km.

W sztafecie szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki z Gimnazjum w Niemcach, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Ciecierzynie, a trzecie Gimnazjum z Wojciechowa. W kategorii chłopców najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 2 z Bychawy, za nimi uplasowali się zawodnicy z Gimnazjum z Wojciechowa, na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie z Gimnazjum z Krzczonowa.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszybsza sztafetą dziewcząt okazałą się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Niemiec, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół z Bełżyc, a trzecie miejsce Zespół Szkół z Bychawy. Wśród chłopców, najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z Bychawy, za nimi uczniowie z „Kwiatka” z Bychawy, a na trzecim miejscu stanęli chłopcy z Zespołu Szkól Techniki Rolniczej z Piotrowic.

Wśród samorządów niepokonaną okazała się sztafeta Starostwa Powiatowego w Lublinie, na drugim miejscu uplasowali się pracownicy Urzędu Gminy Głusk, a na trzecim Urząd Gminy Niemce. W biegu głównym zwyciężyła Karolina Korzeniowska, tuż za nią do mety dobiegła Kornelia Machnikowska, a jako trzecia Magdalena Granos. Z mężczyzn, na najwyższym podium stanął Artur Kern, tuż za nim Dariusz Kuzdra po nim był Rafał Buczak.

Przed rozpoczęciem sportowych zmagań nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania drogi powiatowej, wyremontowanej dzięki wsparciu z budżetu państwa ze środków z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2020”. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, gminnych i lokalnych oraz zarządu dróg powiatowych i wykonawcy robót. Uroczystego otwarcia drogi dokonali: starosta lubelski Paweł Pikula, wicestarosta Robert Wójcik, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach Janusz Watras, wójt gminy Jabłonna Magdalena Sałek oraz sołtyski Pani Małgorzata Danielak oraz Pani Marianna Piotrowska.

(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)
2016-10-03 21:04:03

Zobacz również

3 komentarze

 1. W ktorym miejscu jest wyremontowana droga z Gluska do Skrzynic? Cos mnie ominelo chyba.

 2. Poirytowana głupotą ludzką

  Jak ktoś pisze artykuł to niech skorzysta z prawdziwych map albo niech sie dopyta!!!!! Bieg zakończył się w SKRZYNICACH PIERWSZYCH!!!!!!!!! Drugie są ciut dalej i nie mają drogi asfaltowej tak jak redaktorzyna pisze!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!